Panel používateľa

Sanogel

Rýchly vývoj technológií v rôznych oblastiach v súčasnosti  kladie na organizmus narastajúce nároky na prispôsobovanie sa.

Stav trvalého napätia vyčerpáva psychickú adaptáciu človeka. Negatívne na organizmus pôsobia aj stresy, neustále se zhoršujúca ekológia, nestabilné vplyvy počasia, nedostatočná kvalita potravín i nevhodná skladba stravy, zaťaženie organizmu zvýšenou radiáciou i elektronickým smogom. Mnoho negatívnych faktorov spôsobuje závažnú záťaž pre imunitu.

Dlhodobé skúsenosti odborníkov v oblasti regeneračnej medicíny potvrdzujú, že medzi hlavné faktory, ktoré znižujú adaptačné schopnosti organizmu, patrí hromadenie toxických látok a odpadových látok v tele. Pri bežnom zabezpečení jeho každodenných potrieb vzniká velké množstvo „odpadu“,  jeho likvidáciou spotrebujeme 30-40% vytvorenej energie, ktorú získame po konzumácii jedla. Pre vylučovací systém nášho organizmu je to velmi energeticky náročné, preto sa tým naše telo postupne, ale nezadržatelne zanáša.

O niečo lepšie je to v tele športovca. Vďaka aktívnemu spaľovaniu živín sa zároveň v organizme aktívne spaľujú i odpadové látky. Pri intenzívnej látkovej výmene sa zrýchľuje výmena opotrebovaného tkaniva, tieto mŕtve bunky je však potrebné likvidovat. Z toho vyplývá, že ukladanie odpadových látok je pre organizmus neriešiteľný problém.

„Odpad“ sa hromadí najprv v črevách, následne v spojivových tkanivách a „mazive“ kĺbov. V lepšom prípade se vylučuje pokožkou, čo však spôsobuje jej časté zápaly a alergie.
Potravinárska chémia komplikuje očistný systém množstvom konzervantov, farbív a ďalších pre telo neprirodzených látok.

Moderná medicína preto vyvíja nové enterosorbenty (enteros – vnútorný, sorbent – čistič), kterými dokáže efektívne zbavovať človeka prírodných, ale hlavne syntetických odpadových látok. 
Veľkú popularitu si získali křemičité enterosorbenty. Praktických lékarov najviac zaujal SANOGEL, ktorý dokonale spĺňa podmienky „ideálního sorbentu“. Pri vnútornom užívaní zbaví organizmus jednoducho a za veľmi krátku dobu vnútorných i vonkajších toxínov, čím podporuje regeneráciu pečene a upravuje funkciu podžalúdkovej žľazy (zlepšením spaľovania sa tvorí podstatne menej odpadu). Nenahraditeľnou výhodou detoxikačného sorbentu SANOGEL je i možnost kombinovať ho s akýmkoľvek liekom, poprípade doplnkom stravy.

V súčasnosti sa kremičité enterosorbenty vo veľkej miere používajú ako doplnok terapie pri mnohých ťažkých chronických ochoreniach. Dajú se bez problémov kombinovať so všetkými bylinnými alebo bakteriálnymi prípravkami, tiež s nápojmi rôznych chutí. Absolútna neškodnosť a bezkonkurenčná absorpčná vlastnosť otvárajú široké možnosti ich využitia pri prevencii ochorení slinivky a pečene.
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie