Panel používateľa

Lipozomálne vitamíny a minerály

12 položiek

Lipozomálne vitamíny a minerály sú podľa mnohých odborníkov revolúciou na trhu s výživovými doplnkami.

Pomocou modernej, špičkovej technológie sa vitamíny a minerály obalia do miniatúrnych – nano čiastočiek tuku, teda do tzv. lipozómov z lecitínu, ktorý je telu prirodzený, a tým sa mimoriadne zvýši ich vstrebateľnosť. Získa sa tak alternatíva k injekčnej aplikácii vitamínov a minerálov, ktorá takisto dokáže dopraviť neporušené molekuly mikronutrientov priamo do krvného riečišťa. To je možné vďaka tomu, že lipozómy sa nenarušia procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom.
A to nie je všetko. Zatiaľ čo bežné doplnky následne vstupujú do pečene, kde sú metabolizované, a až potom do krvného obehu, lipozomálne vitamíny a minerály sa vstrebávajú prostredníctvom lymfatického systému, kde vďaka hrudnému lymfatickému miazgovodu prestupujú priamo do krvného riečišťa. Naviac pomáhajú transportovať aktívne molekuly priamo do bunkových procesov, kde sú potrebné naozaj vo veľkom množstve.

ČO SÚ TO LIPOZÓMY?
Lipozómy teda sú mikroskopický pomocníci, ktorí obalia vitamín alebo minerál, a zvýšia tak jeho vstrebateľnosť. Môžeme si ich predstaviť ako drobné bubliny, ktoré majú obal zložený z tukov. Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napríklad v materskom mlieku alebo v kolostre, kde je dobré vstrebávanie kľúčové.

Zdrojom lipozómov pre výrobu lipozomálnych doplnkov býva najčastejšie slnečnicový lecitín, ktorému sa hovorí aj poklad zo slnečnice. Lecitín je mimoriadne dôležitá látka pre naše telo. Prispieva k správnej funkcii pečene. Ak nie je v strave dostatok lecitínu, pečeň môže stukovatieť. Taktiež zamedzuje usadzovaniu cholesterolu v cievach a pomáha aj k správnej látkovej premene homocysteínu. Vysoká hladina homocysteinu poškodzuje cievy, v dôsledku čoho môže vzniknúť mozgová príhoda alebo infarkt.

Takže okrem vitamínu alebo minerálu je v každej dávke lipozomálneho doplnku aj riadna dávka prospešného lecitínu.

VÝROBA LIPOZOMÁLNYCH VITAMÍNOV A MINERÁLOV SA NEZAOBÍDE BEZ NAJMODERNEJŠÍCH TECHNOLÓGIÍ
Táto mimoriadna technológia budúcnosti pravdepodobne za nejaký čas umožní presnú cielenú liečbu mnohých chorôb. Očakáva sa jej prínos pri liečbe mimoriadne ťažkých ochorení, kde budú konkrétne liečivá obalené lipozómami dopravované priamo do jednotlivých buniek.

VÝHODY LIPOZOMÁLNEJ FORMY VITAMÍNOV A MINERÁLOV
Vitamíny a minerály obalené do lipozómov telo dokáže veľmi jednoducho prijať. Vstrebateľnosť takto upravených látok sa zvyšuje na viac ako fantastických 90 %. Taktiež väčšina lipozomálnych vitamínov a ďalších dôležitých látok dokáže preniknúť cez hematoencefalitickú bariéru, ktorá ochraňuje mozog.

Úlohou hematoencefalickej bariéry je izolovať tkanivo nervovej sústavy od základného krvného toku, ktorým sa zásobuje celé telo. Je ochranou proti baktériám a toxínom, zároveň však kvôli nej do mozgu ťažšie prenikajú aj bežné liečivá, vitamíny, či minerály.

Lipozomálne upravené produkty však vedia preniknúť dobre aj do mozgu, keďže sú mimoriadne malé. Ako už sme spomínali, ich veľkosť sa meria v nanometroch. Čím je lipozóm menší, tým je stabilnejší, a tým dokáže lepšie preniknúť do všetkých tkanív.

Lipozomálne prípravky boli doposiaľ známe skôr z kozmetiky. Drahé séra na pokožku sú často vyrábané práve touto technológiou. Práve lipozomálna forma umožňuje cieliť kozmetickým prípravkom priamo na miesto, ktoré potrebujeme revitalizovať.

V súčasnosti farmaceutický výskum preniesol tieto poznatky aj pre prípravky na vnútorné použitie.

OCHRANA VITAMÍNOV PRED DEGRADÁCIOU
Veľa z nás nevie, že okrem problémov so vstrebateľnosťou, majú bežné vitamíny aj ďalšiu nevýhodu – prirodzene degradujú, rozkladajú sa. Takže kým si kúpite produkt, pomerne dlho trvá jeho cesta od výroby k spotrebe. Počas tejto doby sa účinné látky prirodzene rozkladajú. Najčastejšie je to pôsobením kyslíka, svetla alebo teploty.

Vitamíny a minerály, ktoré sú spracované do formy lipozómov, sú chránené pred rozkladom práve vrstvou tukov, keďže sa nachádzajú vo vnútri lipozómov.

Po otvorení odporúčame lipozomálne prípravky uskladňovať v chladničke. Budú tam chránené pred svetlom.

Uvedené lipozomálne prípravky sú vyrábané najmodernejšou laboratórnou technológiou, ktorá zaručuje produkciu nano lipozómov. Už v súčasnosti si môžete u nás vybrať z nasledovných lipozomálnych vitamínov a minerálov:

 

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

 • Lipozomálna kĺbová výživa

  Lipozomálna kĺbová výživa Acti-Joint® je patentovaná formula na...

  37 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Lipozomálne magnézium

  Magnézium (horčík) je jedným z najdôležitejších minerálov...

  17 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Lipozomálny Glutatión

  Glutatión patrí k najsilnejším antioxidantom a je nevyhnutne...

  23 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Lipozomálny kolagén komplex

  Lipozomálny kolagén sa vyznačuje kombináciou 18 hlavných...

  32 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Lipozomálny kurkumín

  Lipozomálny kurkumín

  16 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Lipozomálny Liver booster

  Lipozomálny liver booster je určený na detoxikáciu pečene spolu s...

  25 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Lipozomálny multivitamín

  Lipozomálny multivitamín obsahuje lecitín slnečnicový, vitamin C ,...

  17 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Lipozomálny vápnik+D3+C

  Lipozomálny vápnik+D3+C je výnimočný prírodný vápnik získaný z...

  18 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Lipozomálny vitamín C + Zinok

  Lipozomálny vitamín C + Zinok Lipozomálny zinok a vitamín C sú...

  16 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie