Panel používateľa

Silice-aromaterapia

Silice-aromaterapia

 

Čo je pre nás aromaterapia ?

 

Aromaterapia je jednou z metód naturálnej medicíny. Aplikáciou silíc lieči rozličné ochorenia. Našou snahou je upozorniť na terapeutické účinky silíc a prinavrátiť vážnosť ich používaniu medzi lekármi, farmaceutmi i samotnými pacientmi. Obsahujú totiž látky, ktorých vynikajúce liečivé účinky sú dlhodobo sledované, dobre zdokumentované a úspešne sa používajú v mnohých vyrábaných liekoch celé desaťročia. Možno práve niekedy nekriticky nadhodnotený výpočet ich vlastností zo strany neodborných aromaterapeutických publikácií spôsobil, že sa silice posunuli do skupiny „alternatívnych“ liečiv. Veríme, že objektívny pohľad na ich využitie im zabezpečí trvalé miesto v lekárňach i v domácich lekárničkách.

 

Čo je u silíc kvalita NATURAL ?

Takmer všetky firmy používajú pri predaji silíc označenie 100 % prírodný produkt. Toto označenie je však veľmi široké. Silice upravované redestiláciou, rektifikáciou, extrakciou (a celou škálou iných postupov) môžu naozaj niekedy obsahovať len prírodné látky. Klasická aromaterapia však žiada používať iba silice získané jednoduchou (jednou) destiláciou s vodnou parou, prípadne lisovaním s následným mechanickým odstredením. Tieto majú označenie: „NATURAL“. Všetky ďalšie, dnes už bežné technologické postupy sa pri tejto kvalite neakceptujú. NATURAL silice sú cenovo najnáročnejšie a preto sa často nahrádzajú lacnými rekonštituovanými silicami. Variabilita látok a ich pomerná zastúpenosť v siliciach je pre nás tak jedinečná, že ponúkame silice iba v kvalite NATURAL s určením krajiny pôvodu.
 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie