Panel používateľa

Karnozín EXTRA

Karnozín EXTRA

Karnozín je všestranný antioxidant, ktorý sa vyskytuje v ľudskom organizme od narodenia, no postupne jeho vytváranie klesá. Nachádza v kostrovom svalstve, v mozgu a myokarde. Chráni bunky pred starnutím, redukuje ich poškodenia.

32 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Karnozín EXTRA

Antioxidačný mechanizmus karnozínu spočíva v chelatovaní ťažkých kovov. Z metabolických účinkov karnozínu vyplývajú aj možnosti jeho využitia v klinickej medicíne pri ateroskleróze, rakovine, cukrovke a gastrointestinálnych ochoreniach. Prítomnosť karnozínu v tele zabezpečí maximálnu efektivitu organizmu pri delení buniek, chráni ho pre oxidáciou DNA a likviduje voľné radikály, urýchľuje hojenie rán a spojivového tkaniva, zvyšuje športový výkon, chráni mozog vznikom Alzheimerovej choroby, zlepšuje schopnosti logického myslenia, pamäť ako aj priestorové myslenie, naviac bol zlepšený čas reakcie ako aj celková rýchlosť a presnosť spracovania dát v mozgu.

V experimentoch sa zistilo, že karnozín inhibuje oxidáciu lipidov, ktorá je katalyzovaná železom a oxidáciu hemoglobínu, ktorá je aktivovaná peroxidom vodíka. Karnozín účinne znižuje aj aktivitu singletového kyslíka, lipoxygenázy, hydroxylových radikálov.V tenkom čreve sa karnozín absorbuje špecifickým aktívnym transportným systémom v membránach buniek kefkového lemu, dostáva sa do krvi a ďalej sa transportuje do obličiek, pečene a svalov. Absorbovaný karnozín sa využíva v periférnom tkanive, alebo sa hydrolyzuje karnozinázou. Karnozín znižuje oxidáciu LDL-cholesterolu a chelatovanie iónov medi naznačuje, že karnozín by mohol zabrániť rozvoju aterosklerózy. Doteraz však nie je známe, či sa antioxidačný účinok karnozínu uplatňuje aj pri onkologických chorobách. V experimente sa po podaní karnozínu znížil rast malígnych buniek pri karcinóme prsníka. Najnovšie sa zistilo, že karnozín moduluje koncentrácie intracelulárneho Ca2+, a tak aj kontraktibilitu srdcového či kostrového svalu. Karnozín je dôležitou súčasťou kostrových svalov, je koncentrovaný aj v rýchlych svalových vláknach typu II. Viaže H+ a odďaľuje pokles pH.

Z metabolických účinkov karnozínu vyplývajú aj možnosti jeho využitia v klinickej medicíne pri ateroskleróze, rakovine, cukrovke a gastrointestinálnych ochoreniach. Prítomnosť karnozínu v tele zabezpečí maximálnu efektivitu organizmu pri delení buniek, chráni ho pre oxidáciou DNA a likviduje voľné radikály, urýchľuje hojenie rán a spojivového tkaniva, zvyšuje športový výkon, chráni mozog vznikom Alzheimerovej choroby, zlepšuje schopnosti logického myslenia, pamäť ako aj priestorové myslenie, naviac bol zlepšený čas reakcie ako aj celková rýchlosť a presnosť spracovania dát v mozgu.

Karnozín EXTRA a mitochondriálna medicína

Mitochondriálna medicína sa sústreďuje na procesy, ktoré sa odohrávajú na úrovni buniek, najmenších funkčných a stavebných jednotiek ľudského tela. Správne fungovanie bunky je predpokladom správneho fungovania tkanív, orgánov a celého nášho organizmu. Možno povedať, že jej život závisí od dvoch hlavných faktorov: stálosti bunkových štruktúr (bunka funguje iba vtedy, ak má istú konkrétnu štruktúru) a energie tvorenej vo vnútri bunky, a síce v mitochondriách. Tie by sme mohli prirovnať k elektrárňam pre naše bunky, rovnako ako našu krajinu zásobujú energiou práve elektrárne. 

Mitochondria je bunkovou organelou, ktorá je obalená dvojitou membránou a má vlastnú genetickú sústavu. Je akousi energetickou jednotkou bunky, v tukovom tkanive dokáže produkovať teplo. Ak by sme bunku prirovnali k nejakému mestu, mitochondria by fungovala ako elektráreň, ktorá sa ďalej podieľa aj na bunkovej diferenciácii, bunkovej smrti, kontrole bunkového cyklu a rastu a pri tom všetkom je aj zásobárňou vápnika.

Mitochondria slúži prevažne na získavanie energie bunkovým dýchaním. Pri spomínanom deji sa spotrebováva kyslík, organické látky a uvoľňuje sa oxid uhličitý a voda. Ide teda o proces, ktorý pri živých sústavách nazývame dýchanie. Nakoľko prebieha v bunkách, hovoríme o bunkovom dýchaní. Ako vedľajší produkt bunkového dýchania produkujú mitochondrie kyslíkové radikály, ktoré môžu spôsobiť početné zmeny v DNA. Čím viac sa táto DNA poškodzuje, tým poškodenejšie molekuly vznikajú a tým viac sa môžu degeneratívne zmeny prehlbovať. Množstvo zmien prebiehajúcich v mitochondriách je pozorovaných v priebehu ľudského starnutia.

Teórie týkajúce sa starnutia potvrdzujú, že mitochondrie sú podstatnou časťou tohto procesu. Okrem energie, ktorú poskytujú nášmu telu, produkujú mitochondrie aj škodlivé vedľajšie produkty – reaktívne oxyradikály, ktoré ničia rôzne časti bunky. Niekedy je poškodení na bunku veľa, prestáva plniť svoje poslanie a organizmus začína starnúť. Teória sprevádzaná výskumom potvrdzuje, že nefunkčnosť mitochondrií môže u húb, červov a múch spomaliť starnutie. Mechanizmus, ktorý je za tým, vedci doteraz nepoznajú.

Niektoré zo skúmaných mitochondriálnych bielkovín sa nachádzajú aj v ľudskej bunke, čo znamená, že dokážu regulovať aj náš proces starnutia. Je možné, že riadením aktivity týchto bielkovín by sme dokázali podporiť schopnosť bunky odolávať chorobám spájaným s vekom, akými sú napr. Alzheimerova či Parkinsonova choroba alebo rakovina, prípadne predĺžiť život.

 Zloženie: 1 tableta obsahuje:

- karnozín 125 mg

- Lkarnitín 13,6 mg

- koenzým Q10 20mg

- extrakt z čučoriedok 20mg

- extrakt z plodov vínnej révy 20 mg

- d-alfa-tokoferyl sukcinátu 20mg, čo zodpovedá 16mg vit.E

 Obsah: 120tabl

Bercové vredy

SK

Mária Krčmáriková, 6.5.2019 10:25:59

na bercové vredy môže byť Karnozín užívaný ako podporná liečba, no účinnejšie je užívať podľa mňa byliny s antibakteriálnym účinkom - napr.Chanca Piedra,Giloy, Právenka Latnatá - sú v Ayurvedskych produktoch

Zdravie na prvom mieste.

SK

Fecuš Jaroslav, 15.6.2018 16:05:58

Obsahuje samé dobré veci v najbližšej dobe určite vyskúšame.

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie