Panel používateľa

Mandaly

                                       

Pojem mandala pochádza zo sanskritu, dávneho indického jazyka a znamená kruh, spoločenstvo alebo spojenie. Je odvodené zo slova “manda”, čo znamená “podstata” a z prípony “la” – ” uchopiť”.

Preto pojem mandala môže byť chápaná ako “zachytenie podstaty”. Základy mandaly je kruh so stredom. Takúto štruktúru môžeme nájsť v prírode, biológii, chémii, fyzike či astronómii.

Napríklad vesmír, ktorý sa skladá z mnohých galaxii a planét je ako ľudské telo, zložené z buniek a atómov, ktoré tiež majú kruhovú podobu.

Mandaly sú harmonizujúce obrázky, s pomocou ktorých sa dajú vyjadriť najhlbšie pocity človeka, dá sa nimi liečiť, sú cestou k harmónii. Skúste si vymaľovať tieto mandaly, zvoľte si farby podľa svojej nálady a pocitov. Môžete si však namalovať aj vlastnú mandalu.

Mandala ktorá Vás osloví a skutočne sa Vám páči, to znamená, že Vám môže pomôcť v určitej oblasti.

Pokojne sa usaďte, položte pred seba obrázok manadly, vyprázdnite si hlavu od myšlienok. Uvoľnite sa a pozorujte mandalu. Pomaly preskúmajte jej okraje, až sa dostanete k stredu, alebo naopak. Vnímajte mandalu ako celok, neskôr po častiach. Zavrite si oči a pokúste sa predstaviť si detaily mandaly vo svojej mysli. Úplne ideálne bude, ak si svoju mandalu budete môcť vybaviť celú. Všetky jej farby a tvary. Meditujte nad mandalou..

Aj samotné vytváranie mandaly je meditáciou. Kreslenie mandaly slúži na zjednotenie ducha a tela, objavenie vlastnej kreativity, ľahšie spracovanie stresu – upokojenie.

Symbolika: mandaly sa používajú nie len na výzdobu, ale predovšetkým slúžia k meditácii a liečeniu.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie