Panel používateľa

Kordyceps

Kordyceps

V Číne je Kordyceps tradičným liekom národnej fytoterapeutickej farmácie. Je na úrovni takého všeobecne známeho prostriedku na upevnenie zdravia a zvýšenia tonusu, ako je ženšen a mladé parožky niektorých jeleňov.História používania Kordycepsu v Číne, ako prostriedku na upevnenie zdravia a profylaxie je stará vyše 1200 rokov. Pred mnohými storočiami Číňania považovali Kordyceps za boží zázrak, talizman. Čínski liečitelia poznali, že Kordyceps pomáha pri liečbe mnohých chorôb.Domovom Kordicepsu sú vysoké hory Číny a Tibetu vo výške 3 500m. Forma jeho existencie je udivujúca.V lete kordyceps existuje v podobe huby, ktorá sa podobá na nízku bylinu tmavohnedej farby, ktorej spóra vystreľuje a usádza sa na larvu motýľa a začína existovať ako parazit. Zasiahnutá larva sa zarýva do zeme. Kordyceps v zimnom období prežíva v zemi vo forme zámotku húsenice, má neobyčajnú schopnosť prežitia, vyživuje sa koreňovým systémom vysokohorských rastlín, vrátane horca, astragala, ofiopogona. Počas dvojročného vývinu pod zemou vydrží dlhé hladovanie, chlad a nedostatok kyslíka. Kordyceps je bohatý na výživné látky a biologicky aktívne zložky, patriace vysokohorským rastlinám. Na jar zo spóry vyrastá opäť huba - rastlina a celý cyklus sa opakuje.Kordyceps ako regeneračný a zdravie upevňujúci prostriedok je dobrým prostriedkom prevencie. Súčasne je veľmi účinný a nápomocný v liečbe mnohých ochorení bez komplikácií nežiadúcich vedľajších účinkov.Spektrum pôsobenia prírodného Kordycepsu je veľmi široké :- má veľkú adaptogénnu schopnosť a je dobrý regulátor imunity. Odstraňuje poruchy imunitného systému pri autoimunitných ochoreniach - napr. reumatizmus, reumatická artritída, ochorenia štítnej žľazy- slúži ako prírodné antibiotikum, má potláčajúce baktériostatické účinky na mnohé patogénne baktérie vrátane pneumokokov, streptokokov a zlatého stafylokoka, tuberkulózy.Protizápalový účinok je porovnateľný s účinkami nesteroidných hormónov- odstraňuje z organizmu toxické látky, vrátane metabolizmu liekov- má antioxidačné účinky- pomáha v liečbe rakovinových ochorení, stimuluje aktivitu leukocytov a obnovuje v krvi ich hladinu, zmierňuje vedľajšie účinky rádio a chemoterapie- primerane rozširuje cievy, zabraňuje vzniku a podporuje rozpúšťanie trombov- reguluje činnnosť pečene - lieči aj také ochorenia ako hepatitída a cirhóza pečeneLiečebné schopnosti Kordycepsu - indikácie

55 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Tiens

Choroby dýchacích orgánov:
Kašeľ, slabosť, astma, potenie, nevoľnosť vyvolaná slabosťou pľúc, ochabnutie a iné indikácie. Pri zníženej aktivite pľúc prijímaním tohto produktu, možno dosiahnuť očividné zlepšenie. Pri liečbe tuberkulózy pľúc, astmy, emfyzému pľúc má Kordyceps tiež dobré výsledky.

Choroby obličiek:
Súčasná medicína dokázala, že Kordyceps zlepšuje látkovú výmenu obličiek, dynamiku buniek tkanív obličiek, spôsobuje vylučovanie urotoxínu. Zľahčuje a obnovuje patologické a medikamentózne traumy obličkových kanálov a glomerulov, zabraňuje druhotnej infekcii obličiek a hyperfosforemii, efektívne spomaľuje proces zvyšovania uroteokikózy. Na odvrátenie tupej bolesti v oblasti drieku a nôh, na predchádzanie polúcii a častého pomočovania Kordiceps má dobré výsledky, čo je veľmi vážne pre ľudí, ktorí trpia obličkovými a pľúcnymi ochoreniami.

Choroby srdca:
Kordyceps je schopný mierne dlhodobo zvyšovať prietok krvi koronárnych ciev, regulovať pomer kalcia a fosforu v krvi. Je veľmi cenným prostriedkom na stabilné liečenie koronárnych chorôb srdca. Pre udržiavanie koncentrácie trombocytov kolagenného pôvodu v artériách efekt Kordycepsu sa prejavuje veľmi výrazne. Koeficient inhibícií je 13,3- 48,5%.

Hepatitída, cirhóza pečene:
Kordyceps je schopný bezprostredne zlepšiť funkciu pečene. Je veľmi dôležitý na profylaxiu cirhózy pečene. K významným úspechom dochádza aj pri liečbe cirhózy pečene.

Choroby krvi:
Na liečenie protopatickej atrombocytopenickej purpury pomocný liečebný efekt na určitom stupni môže zlepšiť stav trpiacich leukémiou. Zabraňuje jej prechodu do zhubného štádia.

Rakovinové ochorenia:
Nakoľko Kordyceps má všestranné liečebné a regeneračné účinky na také dôležité orgány ako pečeň, obličky, krvné cievy srdca a dýchacie cesty je pre liečenie chorôb spätých s rakovinovými chorobami posledného štádia tiež efektívny. Kordyceps spôsobuje potlačenie hlavného ohniska zhubných chorôb vyššie uvedených orgánov, predlžuje dobu fungovania týchto orgánov a zlepšuje ich stav. Okrem toho Kordyceps môže zvýšiť činnosť leukocitov, preto je možné normálne prevádzať rádiochemické procedúry. Pre chorých s nezhubnými nádormi mozgu je Kordyceps ideálnym prostriedkom stabilného liečenia.

Antitoxické účinky:
Kordyceps liečebnými účinkami môže zlepšiť dynamiku buniek pečene, obličiek, pľúc a látkovej výmeny celého organizmu a to spôsobuje vylučovanie toxických látok z organizmu vrátane toxických zbytkov z liekov.

V balení je 100 tabliet

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info