Panel používateľa

Cholikan Tiens

Cholikan Tiens

Cholikan Tiens (Grape Seed Extract – výťažok z jadierok hrozna) je výživový doplnok nazývaný aj „pilulka dlhovekosti”. Keďže látky prítomné v jadierkach hrozna sú silné antioxidanty – bojujú proti voľným radikálom a tým účinne odďaľujú proces starnutia. Výskumy ukazujú aj ich schopnosť regulovať hladinu lipidov v krvi, čím pomáhajú udržiavať dobrý stav srdca.

89 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Tiens

Cholikan Tiens

Tento biologicky aktívny doplnok sa vyrába na základe extraktov jadierok a viniča červeného a ružového hrozna. Jedna kapsula Cholikanu sa vyrovná jednej fľaši červeného hroznového vína, ktoré obsahuje 2 mg látky. Je silným antioxidantom, ktorý svojou aktivitou predstihuje betakarotén 4 - 5 krát, vitamín E 50 krát, vitamín C 20 krát, vitamín A, selén a zinok. Spája a vylučuje z organizmu voľné radikály.

Voľné radikály sú molekuly, najčastejšie kyslíka, ktoré majú jeden alebo viac nespárovaných elektrónov. V snahe naviazať alebo uvoľniť voľný elektrón sa stávajú vysoko chemicky reaktívnymi. Zoxidujú akúkoľvek zlúčeninu, s ktorou prídu do kontaktu. Takýmto spôsobom poškodzujú bunkové štruktúry, napríklad membrány, enzýmy, nukleové kyseliny alebo stavebné bielkoviny. To vedie k predčasnému starnutiu organizmu a zníženiu imunity.

Rovnováha medzi voľnými radikálmi a antioxidantmi v tele je kľúčová pre naše zdravie.  

Voľné radikály sú vysoko aktívne molekuly, ktoré sa vytvárajú v našom organizme neustále. Objavujú sa ako dôsledok fajčenia, vdychovania jedovatých chemických látok, dlhého pobytu na slnku, v dôsledku aktívnych športových cvičení atď. Dokonca normálna látková výmena, vzduch, potrava môžu byť podmienkami vzniku voľných radikálov. No ničia bunky a narúšajú ich funkciu prostredníctvom zničenia bunkových membrán. To spôsobuje urýchlenie procesu starnutia zapríčineného stratou tkanivových buniek. narušenie štruktúry DNA a poruchu tvorby zdravých buniek, zníženie imunity a ďalších deštruktívnych procesov v tele.

Antioxidanty nám môžu pomôcť v zápase proti voľným radikálom. TIENS Cholikan je bohatým zdrojom mnohých takýchto látok.

Vinič hroznorodý (lat. Vitis vinifera), je jednou z najdlhšie pestovaných rastlín známych mnoho tisíc rokov. Vedecké výskumy ukazujú prítomnosť množstva prospešných látok nielen v samotných plodoch hrozna, ale aj v ich jadierkach. Tie obsahujú tuky (vrátane kyseliny linolovej a olejovej), bielkoviny, polyfenoly (medzi nimi katechíny, prokyanidíny a fenolové kyseliny) ako aj uhľohydráty.

Mimoriadne cennou zložkou červeného hrozna, jeho jadierok a z neho vytváraného červeného vína je jeden z polyfenolov — resveratrol. Štúdie ukazujú jeho blahodarné účinky na srdcovocievny systém a antioxidačné a srdcu prospešné vlastnosti. Je považovaný za účinné omladzujúce a regeneračné činidlo. Je pôvodcom takzvaného „francúzskeho paradoxu". Francúzi, napriek strave s vysokým obsahom cholesterolu, trpia srdcovocievnymi ochoreniami omnoho zriedkavejšie ako napríklad Američania. Vďačia za to konzumácii červeného vína a v ňom obsiahnutému resveratrolu. Podobné vlastnosti vykazujú aj ďalšie zložky extraktu: flavonoidy (napríklad kvercetín), kyselina linolová a olejová. Tie zvyšujú liečivé schopnosti prípravku.

1. Resveratrol normalizuje hladinu lipidov (cholesterolu) v krvi.
Cholesterol sa tvorí v pečeni, ale tiež sa môže do organizmu dostávať s potravou. V krvnej plazme a sére sa nerozpúšťa, ale pomocou osobitného prenášača - lipoproteínu (lipid + bielkovina) cirkuluje v krvi.
Lipoproteínov existuje niekolko:
- triglyceridy (vytvorené z emulgovaných častíc a lipoproteínov obzvlášť nízkej hustoty)
- lipoproteíny nízkej hustoty,
- lipoproteíny vysokej hustoty.
Veľká časť cholesterolu v plazme sa prenáša lipoproteínom nízkej hustoty.
Najmä toto spojenie býva aj príčinou aterosklerózy. Takýto cholesterol sa ukladá na stenách ciev a zapríčiňuje infarkty, porážky, zhoršenie pamäte atď.

Pri vysokom obsahu cholesterolu nízkej hustoty sa zaznamenáva nízka hladina cholesterolu vysokej hustoty, ktorý naopak má veľmi veľký a kladný význam pre organizmus:
- zúčastňuje sa na fungovaní nervových buniek, buniek veľkého mozgu
- je nevyhnutný na syntézu pohlavných hormónov a hormónov nadobličiek
- preniká do zloženia obalov buniek
- je nevyhnutný na tvorbu žlčových kyselín
Resveratrol značne znižuje v krvi koncentráciu cholesterolu nízkej hustoty, súčasne zvyšujúc obsah cholesterolu vysokej hustoty.


Resveratrol preukazuje protirakovinové účinky.

Spomaľuje rast rakovinových buniek o 50% a dokonca je schopný zničiť rakovinové bunky, súčasne stimulujúc a aktivizujúc schopnosť regenerácie normálnych zdravých buniek. Efektívnosť používania Cholikanu pri rakovine mliečnej žľazy bola 43-47 %, u rakoviny pečene 37-48%, u rakoviny žalúdka 34-41 %, rast zdravých buniek tvoril 9-18%.


Resveratrol podporuje tiež normálnu funkčnú schopnosť trombocytov, podporuje zníženie viskozity krvi, zabezpečujúc tým zároveň voľný prietok krvi v cievach, pretože udržiava pružnosť stien ciev.

Ďalšie účinky resveratrolu :


Resveratrol má protizápalové a antibakteriálne účinky.
Je efektívnym kozmetickým prostriedkom, udržuje hladkosť a pružnosť kože, má schopnosť obnovovať a stimulovať rast kolagénových vlákien, obnovuje mladosť povädnutej kože.
Má antialergické účinky, pretože neutralizuje nadmerné vylučovanie histamínu.
Zlepšuje pamäť, zvyšuje odolnosť organizmu voči stresom.
Znižuje hladinu cukru v krvi a je veľmi efektívny pri retinopatii (ochorení očnej sietnice) u cukrovkárov a hypertonikov.
Zlepšuje ostrosť zraku.
Obnovuje štruktúru napadnutých génov, tým tiež odvracia dedičné odovzdávanie takých chorôb, ako je cukrovka a hypertenzia atď.

Indikácie:

1. Pri pobyte v ekologicky a radiačne nevhodných podmienkach, v škodlivej priemyselnej výrobe, počas rádio a chemoterapie.
2. Na zvýšenie odolnosti voči stresom a na odstránenie ich pôsobenia.
3. Výborný perorálny (tzn. na vnútorné použitie) kozmetický prostriedok, ktorý dlhodobo umožňuje udržiavať mladosť kože
4. Na profylaxiu a liečbu srdcovo-cievnych ochorení,  infarktu, aterosklerózy...
5. Na profylaxiu a liečenie varikózneho rozšírenia žíl a troboflebitov.
6. Na zlepšenie mikrocirkulácie v orgánoch a tkanivách.
7. Na profylaxiu a liečbu (spolu s metódami tradičnej liečby) onkologických ochorení; počas pooperačnej rehabilitácie.
8. Pri alergických ochoreniach rôzneho pôvodu, napr. pri bronchiálnej astme.
9. Na profylaxiu liečby retinopatie pri diabete, pri hypertónii a iných stavoch s napadnutím očnej sietnice, na zlepšenie ostrosti zraku.

Kontraindikácie: žiadne
deťom do 12 rokov (pod dohľadom lekára)

Spôsob užívania:
Užívať počas maximálnej činnosti meridiánu zainteresovaného orgánu.
Druhú dávku užiť počas maximálnej aktivity trojitého ohrievača od 21. do 23. hod., zapiť kapsulu 0,3 -0,5 l vody.

Dávkovanie:
Za účelom profylaxie : po 1 kapsule lx denne.
Za účelom liečby:
1. týždeň: po 1 kapsule lx denne,
2. týždeň: po 1 kapsule 2x denne alebo 2 kapsle naraz,
3. týždeň: po 1 kapsule 2-3x denne.
Vo výnimočných prípadoch pri onkologických ochoreniach možno dávku zvýšiť na 4-5 kapsúl denne. Liečebnú kúru a dávkovanie brať individuálne v závislosti od zdravotného stavu a choroby.

Balenie:
60 kapsúl v balení.

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie