Panel používateľa

Chitosan

Chitosan

Chitosan účinne podporuje zoštíhľujúci režim. Na jednej strane znižuje kalorickú hodnotu stravy vďaka svojej jedinečnej schopnosti viazať častice tuku. Na druhej strane, po zväčšení objemu vyplní žalúdok a výsledkom je znížený pocit hladu.

49,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Tiens

Chitosan

je prírodný produkt, regulujúci fyziologické funkcie organizmu. Je zhotovený z pancierov morských červenonohých krabov. Chitosan brzdí proces starnutia, posilňuje imunitu, je dobrým prostriedkom profylaxie ochorení, reguluje biologický rytmus a spôsobuje rýchle ozdravenie organizmu človeka. Chitozan je vyrobený na základe tradičnej čínskej medicíny. Je zhotovený z prírodných surovín a jeho účinok na organizmus spočíva  v regulovaní biologických procesov a funkcií ľudského organizmu, pričom navodí stav biologickej rovnováhy v ňom.

Liečebné vlastnosti Chitozanu
Chitozan ako jeden z druhov dietetickej celulózy má všetky jej vlastnosti. Prijímaním vlhkosti sa rozširuje a nadobúda absorbčnú schopnosť. Zväčšený objem Chitozanu podporuje peristaltiku vylučovacieho traktu, skracuje čas prechodu strávených látok tráviacim traktom, znižuje tlak v črevách a zažívanie škodlivých komponentov potravy organizmom, zlepšuje vylučovanie, predchádza vzniku rakoviny hrubého čreva. V súvislosti so zvláštnosťou štruktúry má produkt osobitné liečebné schopnosti. Pod účinkom enzýmov sa Chitozan rozkladá, čiastočne sa rozpúšťa a môže byt' vstrebaný organizmom.
1. Potláča rakovinové ochorenia
V klinickej praxi pokusy s Chitozanom priniesli uspokojivé výsledky. Jeho účinok na bunky zasiahnuté rakovinou je nasledovný:
- potláča toxín rakovinových buniek.
- aktivuje lymfatické bunky, schopné zničiť bunky postihnuté rakovinou. V organizme človeka je množstvo lymfatických buniek (napr. bunky NK, bunky LAK). Ich unikátnosť spočíva v schopnosti rozlíšiť normálne bunky od buniek postihnutých rakovinou a tieto zničiť. V tom spočíva aj funkcia imunity ľudského organizmu. Najväčšia aktivita lymfatických buniek pri ničení rakovinových ochorení sa prejavuje pri pH 7,4. Napriek tomu obyčajne okolo buniek postihnutých rakovinou existuje kyslejšie prostredie, ktoré zabraňuje aktivite lymfatických buniek. Užívaním Chitozanu možno korigovať rovnováhu pH. Týmto sa vytvorí vhodné prostredie pre pôsobenie lymfatických buniek na zničenie buniek postihnutých rakovinou.
- zabraňuje rozširovaniu buniek postihnutých rakovinou. Rakovinové bunky sa rozširujú krvnými cievami. Chitozan je schopný pevne priľnúť k povrchu krvných ciev a blokovať prisatie rakovinových buniek k stenám ciev.
2. Znižuje hladinu cholesterolu
 Cholesterol je nevyhnutnou a dôležitou látkou pre tvorenie mozgových buniek, nervov, pohlavných hormónov, bunkových blán. Okrem toho pre trávenie a vstrebávanie tukov je potrebná žlčová kyselina, ktorá sa tiež tvorí z cholesterolu.
Normálna hladina obsahu cholesterolu v organizme kladne vplýva na naše zdravie. No pri zvýšení jeho úrovne, sa cholesterol usadzuje na stenách ciev, zhoršuje krvný obeh a spôsobuje sklerózu artérií. Chitozan môže regulovať hladinu cholesterolu a udržiavať ho v normálnych hraniciach. Mechanizmus účinku je nasledovný:
- zabraňuje organizmu vstrebávať cholesterol. Cholesterol, ktorý sa dostal do organizmu spolu s potravou sa pôsobením enzýmov mení na cholesterolový ester. ktorý sa vstrebáva črevami. Jednako pre pôsobenie enzýmov sú potrebné určité podmienky. Okolo cholesterolu musí byt' určité množstvo žlčovej kyseliny. Chitozan reakciou so žlčovou kyselinou ju odvádza z organizmu. Takto okolo cholesterolu nie je dostatočné množstvo žlčovej kyseliny a enzýmy už nie sú schopné premeniť ho na cholesterolový ester, ktorý sa ľahko vstrebáva hrubým črevom.
- zabraňuje vstrebávaniu tukov. Nakoľko Chitozan je skupinou kladných iónov, v organizme sa koncentruje okolo mastných kvapiek so záporným nábojom, vytvárajúc hrádzu pre absorbovanie cholesterolu. Preto po použití Chitozanu koeficient vstrebateľnosti tukov je veľmi nízky. Tuky v organizme človeka sú obsiahnuté nielen v cholesterole , ale aj v krvi v proteínových časticiach. Preto pri znížení hladiny tukov v krvi sa zmenší tiež obsah cholesterolu.
- spôsobuje premenu cholesterolu. Žlčová kyselina je dôležitou súčasťou tráviacej šťavy. Je vytvorená z cholesterolu. Žlčník obsahuje určité množstvo žlčovej kyseliny. Obyčajne sa žlčová kyselina po účasti v procese trávenia vstrebáva tenkým črevom a znovu sa vracia do žlčníka. Nakoľko Chitozan reaguje so žlčovou kyselinou, zabraňuje vstrebávaniu cholesterolu a vylučuje ho z organizmu. Aby ju mohol uchovať pre žlčník v potrebnom množstve, je potrebné uskutočniť v pečeni premenu cholesterolu. Takýmto spôsobom sa úroveň cholesterolu v krvi znižuje sama.
3. Znižuje krvný tlak
Všetkým je známe, že jedlá soľ môže byt' príčinou zvýšenia krvného tlaku. Je to v dôsledku pôsobenia chlóru na organizmus človeka. Druhý komponent soli - sodík - nemá taký škodlivý vplyv. Problém je v tom, že chlór aktivizuje invertný enzým /ACE/ angiotenzín a mení ho na angiotezín. Práve tento proces spôsobuje zvýšenie krvného tlaku.
Chitozan vystupuje ako dietetická celulóza kladného iónu. Môže reagovať s chlórom jedlej soli, ktorý sa javí ako záporný ión a spolu so stolicou sa vylučuje z organizmu človeka, čo zabraňuje zvýšeniu krvného tlaku.
4. Profylaxia diabetu
Klinické pozorovania ukázali, že Chitozan je úspešným prostriedkom profylaxie diabetu. Na Poľnohospodárskej akadémii v Tokiu uskutočnili experiment na zistenie efektívnosti Chitozanu na profylaxiu a liečenie diabetu. Krysy kŕmili špeciálne vyrobeným krmivom s prísadou Chitozanu. Výsledok bol nasledovný. U krýs trpiacich cukrovkovými chorobami, obsah cukru v moči sa podstatne znížil.
U chorých na diabetes sa pri príjme Chitozanu zvyšovanie obsahu cukru v moči zastavilo.
5. Chitozan môže liečiť popáleniny, rany a iné traumy kože, urýchliť proces hojenia rán
- chitozan aktivizuje bunky a vytvára vo veľkom množstve kolagenové tkanivo. Toto tkanivo sa môže rýchlo premeniť na tenkú štruktúru kože, preto po vyliečení popálenín neostanú žiadne jazvy.
- Chitozan zastavuje krv, zabraňuje krvácaniu. Okrem toho všetkého výskumy ukázali, že môže odstraňovať bolesti v oblasti rán.
6. Zlepšenie funkcie pečene
Výsledky pozorovaní japonských vedcov ukázali, že používanie Chitozanu pri narušení funkcie pečene, prináša kladné liečebné efekty.
Japonskí vedci dávali králikom krmné zmesi s vysokým obsahom cholesterolu. Zvýšenie koncentrácie cholesterolu a neutrálnych tukov v krvi viedlo k vytváraniu tukovej pečene a hepatitídy a chorá pečeň mala tmavočervenú farbu. Keď týmto králikom začali dávať Chitozan, ich pečeň dostala predošlú hnedú farbu, čo značí úplné uzdravenie.
7. Má zásadité pH, zvyšuje imunitu
Rovnováha pH krvi sa môže udržiavať na úrovni slabo zásaditej v rozmedzí 7,4. Chitozan pôsobí na zmiernenie kyslého prostredia.
Pri prekyslení organizmu sa znižuje jeho imunitná funkcia a organizmus ľahko podlieha chorobám.
Chitozan sa pôsobením enzýmov a črevných baktérií rozkladá a vstrebáva do organizmu. Po jeho príjme sa rovnováha pH telových tekutín v slabo zásaditej oblasti ustaľuje, na hodnote 7,35. Tým sa zlepšuje acidobázické prostredie organizmu, ktorý sa tak stane odolnejším voči chorobám.
8. Absorbuje a vylučuje z organizmu ťažké kovy a iné toxické látky
Rozvoj vedy a techniky priniesol ľudstvu bez pochýb veľa predností a dobra, no spôsobil i nemálo škôd. Predovšetkým pôsobenie ťažkých kovov, pod vplyvom ktorých vzniklo veľa nezvyčajných chorôb. Napríklad otrava kadmiom (Cd), ktorý vyvoláva bolesti v kostiach, alebo otrava ortuťou, ktorá vyvoláva opuchy. Súčasná medicína ešte nerozpracovala metodiku liečenia týchto neduhov, avšak už uznala schopnosť Chitozanu absorbovať a z organizmu vylučovať ťažké kovy. Na potvrdenie toho predkladáme tento historický fakt: 1.júna 1993 japonské noviny „ ASACHI-SINBUN“ vyrozprávali celému svetu jedinečný príbeh, ktorý sa udial v tejto krajine. V tomto roku vláda Ruska prijala úlohu dostať na povrch stroskotanú atómovú ponorku. Ruskí špecialisti zakúpili v Japonsku Chitozan na zhotovenie gélovej hmoty, ktorou chceli vyplniť medzi stenové priestory ponorky a takto zamedziť úniku radiácie do atmosféry. Výsledky predbehli všetky očakávania. Chitozan skutočne likvidoval rádioaktívne pôsobenie. Táto skutočnosť sa stala svetovou senzáciou.
Treba tiež pripomenúť, že okrem vyššie spomenutej prednosti má Chitozan i mnohé ďalšie. Táto unikátna zlúčenina je schopná vstrebať toxické látky, minerálne hnojivá a chemické farbivá.

Upozornenie: Chitosan sa užíva najmenej 2 hodiny po užití iných liekov!

Obsah : 100 kapsúl - 25gr (1 kapsula obsahuje 250 mg)

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie