Panel používateľa

Kalcium - kalciový prášok

Kalcium - kalciový prášok

Kalcium - kalciový prášok efektívnym spôsobom dopĺňa deficit vápnika v organizme

32,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Tiens

Kalcium - kalciový prášok

Zloženie :

Preparát obsahuje ľahko asimilovateľné ionizované zlúčeniny vápnika získané z kostí mladého hovädzieho dobytka. Je dôležité pripomenúť, že vápnik sa prirodzene nachádza v iónovej forme. Po tom ako vstúpi do tela sa jeho forma zmení na molekulárnu (nerozpustnú kalciovú soľ). Takáto molekula nedokáže preniknúť do bunky, pretože cez bunkovú membránu preniknú len ióny. Preto je najlepšie užívať doplnky obsahujúce ionizovaný vápnik, nie uhličitan vápenatý (získavaný napríklad z lastúr ustríc), ktorý je menej stráviteľný a môže neutralizovať žalúdočné šťavy. Vitamíny pomáhajú telu absorbovať vápnik, preto je dôležitá ich prítomnosť v preparáte. Vitamín D prispieva k normálnemu vstrebávaniu vápnika a fosfátu v tele, čo znamená, že množstvo vápnika a fosforu absorbovaného v tenkom čreve z potravy do krvi vo veľkej miere závisí od tohto vitamínu. Nedostatok vitamínu D znižuje vstrebateľnosť vápnika, aj keď je v strave dostatok tohto mikroelementu. To môže napokon viesť k demineralizácii kostí. Navyše vitamín D prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému, teda jeho nedostatok zvyšuje riziko vzniku infekcie. Ďalšia zložka nachádzajúca sa v tomto produkte – vitamín C – zvyšuje ochranu buniek pred oxidatívnym stresom; to znamená, že poskytuje ochranu pred voľnými radikálmi. Vitamín C zabezpečuje normálnu tvorbu kolagénu pre správne fungovanie krvných ciev, kostí, pokožky, zubov, chrupaviek a ďasien. Prípravok TIENS tiež obsahuje vitamín A. Vitamín A prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému a zohráva úlohu v procese špecializácie buniek (to znamená, že bunka patrí k špecifickému tkanivu a osvojí si vykonávanie špecifickej funkcie), zatiaľ čo železo prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému.

Obsah kalcia v 1 vrecúšku je až 400 mg

Možné príznaky deficitu kalcia:

1. Slabý rast kostí, osteoporóza, stále bolesti v nohách a v krížoch, bolesti v kĺboch, v ramenách a v bicepsoch

2. Tŕpnutie v končatinách, kŕče počas spánku alebo počas telesných cvičení, nervový tik alebo potrhávanie svalov, popichávanie v rukách.

3. Zubné kazy, lámajúce sa zuby, bolesť zubov.

4. Poruchy spánku, celková slabosť, chorľavosť.

5. Vysoký tlak, krútenie hlavy, zlá pamäť

6. Suchá koža, lámavosť vlasov a nechtov, deformácie nechtov.

I. Makroelement kalcium má obrovské spektrum účinku:

1. Keďže je štruktúrnym prvkom bunkových membrán, podporuje vstup výživných látok do bunky.
2. Zúčastňuje sa na procese spájania a väzby buniek, vplýva na hustotu medzibunkovej tekutiny, čo sa odzrkadľuje na funkčnej aktivite buniek.
3. Je nevyhnutný pre normálnu zrážanlivosť krvi.
4. Je nevyhnutný pri relaxácii (uvorňovaní) svalov, teda aj srdcového svalu.
5. Zúčastňuje sa na regulácii činnosti fermentov.
6. Vplýva na sekréciu inzulínu.
7. Má antihistamínové vlastnosti pri alergických stavoch.
8. Zohráva vážnu úlohu v prenose nervových impulzov - nedostatok kalcia vedie k zvýšenej vzrušivosti 
9. Podporuje oplodnenie tým, že spermia má v prednej časti kalciový náboj v podobe šípky, ktorým spermia prebíja obal vaječnej bunky. Pri nedostatku kalcia spermia nedokáže preraziť obal, v dôsledku čoho k oplodneniu nedochádza, čo je jedna z príčin mužskej neplodnosti.
10. Podporuje omladzovanie organizmu, pridáva koži pevnosť a pružnosť, vlasom lesk, nechtom krásu.
11.Je stavebným materiálom celého systému spojovacích tkanív organizmu, do ktorého patria svaly, blany, šľachy, koža a kosti.
12. Zvyšuje imunitu, posúva pH organizmu na alkalickú stranu.

II. Vitamíny :
1. Vitamíny skupiny B majú nasledujúce vlastnosti:
BI - sa zúčastňuje na uhľohydrátovej výmene, vplýva na funkciu nervového systému, podporuje zlepšovanie myslenia, koncentráciu pozornosti, vplýva na činnosť tráviacej sústavy, zvyšuje svalový tonus žalúdka a čriev, reguluje činnosť srdcovo-cievneho systému a endokrinných žliaz.
B2 - preniká do zloženia fermentov, zúčastňuje sa na uhľohydrátovej, bielkovinovej a tukovej výmene, je nevyhnutný na udržanie normálnej funkcie zraku.
B5 - zúčastňuje sa procesu okysličovania a syntézy mnohých látok.
B6 - preniká do zloženia fermentov, zúčastňuje sa na tukovej výmene, zlepšuje vylučovanie cholesterolu pečeňovými bunkami, zvyšuje diurézu.
BI2 - vplýva na výmenu bielkovín, tukov a uhľohydrátov, zlepšuje pamäť, vplýva na dĺžku života bunky - brzdí predčasné starnutie, má kladný vplyv na funkciu krvotvorného aparátu, pečene a nervového systému.
2. Vitamín A - podporuje rast a rozvoj mladého organizmu, zlepšuje syntézu estrogénov I ženských pohlavných hormónov l, zvyšuje imunitu. Vplýva na funkciu zrakových orgánov, sluchu, čuchu, chute, slzných, tukových a potných žliaz, kože a sliznice.
3. Vitamín E - je aktívnym antioxidantom, reguluje výmenu bielkovín, tukov a uhľohydrátov, stimuluje výrobu progesterónu / ženského pohlavného hormónu /, podporuje rozpúšťanie trombov, spevňuje cievnu stienku a prejavuje účinky na rozširovanie ciev, zvyšuje silu svalových sťahov, chráni hypofýzu a nadobličky, znižuje tvorbu zjazveného tkaniva, odvracia šedivenie vlasov a vývin kataraktu, znižuje kŕče v končatinách.
4. Vitamín C - reguluje uhľovodíkovú výmenu, zrážanlivosť krvi, spevňuje cievne steny, podporuje regeneráciu tkaniva / stimuluje syntézu kolagénu / a tvorbu DNK, zvyšuje imunitu, zlepšuje vstrebávanie kalcia, stabilizuje psychiku, koncentrovanosť, tonizuje, zlepšuje zrak a stav vlasov, normalizuje váhu, spevňuje ďasná.
5. Vitamín D - reguluje výmenu kalcia, podporuje jeho vstrebávanie / prenáša kalcium cez črevný obal /, spevňuje nervy, srdce, činnosť svalov, zvyšuje imunitu, zúčastňuje sa na tvorbe hormónov a očisťuje organizmus od olova.
6. Listová kyselina - zúčastňuje sa syntézy aminokyselín, procesov krvotvorby. Zvyšuje imunitu, pretože sa zúčastňuje na tvorbe leukocytov. Je schopná predchádzať vrodeným defektom vývinu, reguluje formovanie nervového systému embryí a plodov. Zvyšuje libido, obnovuje pravidelnosť menštruačného cyklu a hormonálnu rovnováhu. Jej nedostatok vplýva na vývin: artritídy, kolitídy, chronickej únavy, symptómov klimaktéria, kožných ochorení, stareckej slabomyseľnosti, frigidity a impotencie, depresie, schizofrénie a epilepsie. Náhly pokles hladiny tejto kyseliny sa vyskytuje pri užívaní hormonálnych antikoncepčných tabletiek.
7. Vitamín K / vikasol / - podporuje normalizáciu zrážania krvi I účinok sa prejavuje o 12 - 18 hodín po zavedení do organizmu v izolovanej forme a zvýšenej dávke l, normalizuje činnosť mozgu, odvracia výron krvi do mozgu.

III. Minerálne a stopové prvky :
1. Horčík - zabezpečuje vstrebávanie kalcia / čím je viac horčíka, tým viac je i kalcia /,je vnútrobunkovým prvkom udržujúcim kalcium, má spazmolytické, upokojujúce, protikŕčové účinky, ľahké oslabujúce a antacidné / znižujúce kyslosť žalúdočných štiav / účinky, podporuje vylučovanie toxických látok z organizmu.
2. Železo - je základnou zložkou hemoglobínu, prenáša kyslík z pľúc do buniek, zúčastňuje sa na premene beta-karoténu na vitamín A, zvyšuje aktivitu fermentov a imunitného systému.
3. Jód - je nevyhnutný pre činnosť mozgu, podporu hormonálnej rovnováhy, produkciu tyreoidného hormónu štítnej žľazy, aktivitu imunitného systému, znižuje riziko vzniku rakoviny mliečnej žľazy, zúčastňuje sa na energetickej výmene látok.
4. Meď- stimuluje erytropoézu / tvorbu krvných buniek /, má protimikrobiálny, protizápalový účinok, stimuluje syntézu ženských pohlavných hormónov / estrogénov /, zúčastňuje sa na tvorbe kostí a formovaní elastínu, je nevyhnutná na udržanie zdravého stavu nervového systému a kĺbov.
5. Mangán -je nevyhnutný pre rast, regeneráciu, hojenie rán, pre maximálnu činnosť mozgu, správny metabolizmus cukrov, inzulínu a cholesterolu, je antioxidantom, spevňuje steny artérií, je nevyhnutný pre rast a obnovu kostných chrupaviek, zvyšuje rozpad nádorových buniek. Ak je ho nedostatok, zvyšuje sa riziko vzniku deformácií pri vytváraní plodu a tiež artritídy, diabetu, aterosklerózy, epilepsie, kataraktu a roztrúsenej sklerózy, vzniká hluchota, popudlivosť, zhoršenie pamäte, nadmerné potenie, trasenie rúk, svalové kontraktúry (trvalé skrátenia svalu), nepríjemné pocity v mliečnych žľazách.
6. Kremík - má omladzovací efekt, preukazuje protimikrobiálne a protizápalové účinky.
7. Fosfor - podporuje vstrebávanie kalcia, patrí do zloženia ATF, v ktorej sa akumuluje energia.
8. Zinok
9. Selén - je antioxidantom, chráni imunitný systém, zabraňuje vzniku nádorov, podporuje funkciu pečene, je nevyhnutný k činnosti podžalúdkovej žľazy a udržania elasticity tkanív, podporuje vylúčenie rádionukleidov, bráni hypertrofii predstojnej žľazy.
10. Kálium - je jeden z hlavných vnútrobunkových prvkov, reguluje proces prenikania výživných látok cez bunkové membrány, podporuje stabilizáciu krvného tlaku, zásobuje svalový systém energiou, je potrebný na vylučovanie inzulínu podžalúdkovou žľazou. Jeho deficit spôsobuje poruchu procesov vzruch a útlmu veľkého mozgu / asténické stavy, nespavosť /, poruchu srdcového rytmu a bolesti srdca, ochabnutosť hladkých a priečne pruhovaných svalov / jedna z príčin potratov /.

IV. Lecitín - pôsobí ako stabilizátor nervovej činnosti, teda aj funkcií centrálnej nervovej sústavy. Preniká do zloženia obalu nervového vlákna / tvorí 17 % nervovej sústavy človeka /. Je jedným zo štruktúrnych komponentov obalu a jadra bunky. Deficit lecitínu spôsobuje vyčerpanie a ochorenia nervovej sústavy, zhoršenie vstrebávania vitamínov A, D, E a K, vyprovokúva tvorbu žlčových kameňov, zhoršuje pamäť a vedie k stavu chronickej únavy.
V. Maltodextrín - je vysokomolekulárna liehovina, ktorá nahrádza cukor a veľmi rýchlo horí bez vedľajších splodín.
VI. Mono a diglyceridy - to sú jednoduché uhľohydráty, ktoré sú hlavným zdrojom energie na uskutočňovanie rôznych funkcií organizmu, bielkovinovej a tukovej výmeny. Nedostatok uhľohydrátov spôsobuje poruchu vo výmene látok, teda aj zníženie bielkovín v organizme, čo následne vyvoláva vývin opuchov tkanív.
Ostatné zložky sú potravinovými zložkami, nesúce energetickú hodnotu a predstavujúce zdroj vitamínov, minerálov a mikroelementov.

Indikácie :
1. Osteoporóza akéhokoľvek pôvodu.
2. Podagra, artritídy, reumatizmus, Bechterevova choroba, osteochondróza, artrózy.
3. Alergické stavy.
4. Bronchiálna astma.
5. Diabetes
6. Ochorenia štítnej žľazy
7. Ochorenia nervovej sústavy
8. Ochorenia srdcovo-cievnej sústavy - poruchy rytmu, stenokardia, ateroskleróza, hypertónia
9. Profylaxia karies
10. Uhry.
11. Suchosť kože, lámavosť vlasov a nechtov.
12. Hypogalakcia (nedostatok mlieka u dojčiacich žien) 
13. Klimaktérium.
14. Hypoimunitné stavy.
15. Neplodnosť, maternicové krvácanie, poruchy menštruačného cyklu, poruchy v sexuálnej sfére.
16. Onkologické ochorenia.
17. Autoimunitné ochorenia, sem patrí aj systémová ružienka, sklerodermia, reumatoidná artritída a reumatizmus.

Kontraindikácie: neodporúča sa deťom do 12 rokov.

Užívanie:
1/3-1 časť obsahu sáčku zaliať teplou vodou do 40-50 stupnov C (pretože nad 50 stup. C sa začína denaturácia bielkoviny a prášok sa zhrčkavie), rozmiešať a vypiť 10-15 min. pred jedlom, alebo pridať prášok do jedla (tvaroh, jogurt a pod). Nepridávať do čaju alebo do kávy, pretože kofeín blokuje vstrebávanie kalcia. Počas 14 dní dávku nemeniť.

Pri nachladnutí: 1 sáčok do 500-800 ml vody. Piť v priebehu dňa každých 2 - 3 hod. (2-3 dni)

Ľudia, ktorí trpia nespavosťou, hypertenziou, ženy po menopauze majú začať užívanie 1/4 sáčku počas 14 dní, potom po 1/2 sáčka.
Najlepší efekt po užívaní Biokalcia sa dosiahne ak ho rozpustíme, alebo zapijeme šípkovým čajom (1 lyžicu šípok zaliať 200 ml vriacej vody, od stáť 10-12 hodín v termoske).

Dávkovanie: 1/4 - 1 sáčok cez deň

Balenie: 10 sáčkov 

Alternatívne produkty

 • Kalcium s lecitínom

  Kalcium s lecitínom Zvyšuje intelekt, zlepšuje pamäť, Spomaľuje...

  15,90 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Kalciový prášok pre deti

  Kalciový prášok pre deti Vápnik (kalcium) je prvok nevyhnutný pre...

  30,60 € s DPH

  36 € s DPH Zľava 5,40 €

  Dostupnosť: Skladom

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie