Panel používateľa

Candi-Stop

Candi-Stop

Candi-Stop je Probiotický doplnok stravy, účinne pôsobiaci na gynekologické infekcie a zápaly. Obsahuje zmes 7 probiotických kultúr, extrakt grepfruitu, cesnak a probiotickú vlákninu - inulín.

10,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Topnatur s.r.o.

Kvasinka Candida albicans sa vyskytuje v ľudskom tele väčšinou ako neškodný organizmus, žijúci v symbióze s ostatnými organizmami. Tisíce kvasinkových buniek sa nachádza predovšetkým v tráviacom ústrojenstve bez akýchkoľvek negatívnych účinkov na naše zdravie. Ovšem pri premnožení Candida albicans je tiež kvasinkovým patogénom v našom organizme. Infekcia sa môže koncentrovať len na určitom mieste, ako vo vagíne či v ústach, v oboch prípadoch môže spôsobovať značné nepríjemnosti. Candida albicans sa môže rozšíriť z tohto miesta lokálnej infekcie do akéhokoľvek orgánu tela. Kandidóza môže vyvolať ďalšie javy ako chronický únavový syndróm, syndróm dráždivého čreva, artritídu a alergie.

Kandidové infekcie
Vagína si vytvára svoje vlastné prostredie a udržuje rovnováhu medzi normálnymi baktériami, ktoré sa tu nachádzajú a hormonálnymi zmenami v ženskom organizme. Infekcia sa môže objaviť, keď sa vaginálne ekosystém zmenil užívaním liekov ako sú antibiotiká, užívaním hormónov, orálna antikoncepcia, antikoncepčných prostriedkov, sprchovaním, používaním vaginálnych medikamentov a tiež sexuálnym životom, sexuálne prenosnými chorobami, stresom a striedaním sexuálnych partnerov. Mnoho žien trpí znovu sa opakujúcimi infekciami.
Existuje veľká spojitosť medzi výskytom kvasiniek v rekte (konečníka) a vo vagíne, rektum sa preto považuje za rezervoár infekcií kandidou a príčinu opakovaných infekcií vagíny.

Efektívny účinok probiotík
Probiotické mikroorganizmy nielen potláčajú rast kvasiniek Candida v tráviacom ústrojenstve a vo vagíne, ale bránia v uchytení týchto kvasiniek na epiteliálnom povrchu. Schopnosťou probiotík je stimulovať vrodený a získaný imunitný systém v hostiteľovi a aktivovať fagocytné bunky ako významný faktor v boji s kvasinkami Candida. Potlačenie kvasiniek Candida probiotickými baktériami tráviacom ústrojenstve a vagíne predstavuje kľúčový, prvoradý obranný krok proti mukóznej a Systemickej kandidóze. Má sa za to, že hoci probiotiká nie sú schopné vyliečiť vaginálnu kandidózu, sú veľmi užitočné ako doplnok liečby k antimykóznym liekom a môžu pomáhať znižovať riziko opätovného výskytu tejto infekcie. Použitie probiotík môže tiež pomôcť posilniť prirodzenú odolnosť črevnej mikroflóry proti Candida albicans, najmä pri užívaní antibiotík.

Antimykózne ingrediencie:

Exktrakt z grapefruitu Obsahuje množstvo bioflavonoidov, ako naringín, isonaringin, poncirin, naringenínu a rhoifolin. Tieto aktívne zložky sa usadzujú v cytoplazmatickej membráne mikroorganizmov účinkujú tak, že rozrušujú membránu, bránia absorpcii amino kyselín. Umožňujú tým aj to, že bunkový obsah prechádza cez membránu a inaktivuje tak patogény. Baktérie si nemôžu proti tomu vybudovať rezistenciu, je to úplne netoxická ingrediencie a neovplyvňuje prospešnú črevnú mikroflóru. Grepfruit sa používa v liečbe kandidózy a je lepšie organizmom znášaný než antimykózne lieky. Je nealergenny aj pre ľudí, ktorí trpia alergiou na citrusové ovocie.

Cesnak (Allium sativum) má už tradičné využitie v strave a v medicíne ako protiinfekčná zložka. Existujú in-vitro dôkazy a štúdie preukazujúce antimikrobiálnu aktivitu čerstvého a lyofilizovaného cesnaku proti mnohým baktériám, vírusom a plesniam vrátane Candida albicans. Aktívnou zložkou cesnaku je allicín (allyl2-proppene thiosulfinat), ktorý sa tvorí pri rozdrvení strúčikov cesnaku. Jeho tvorba je závislá na účinku enzýmu allinázy.

Zloženie: Probiotické kmene Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium breve, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum, Lactobacillus bulgaricus

Obsah:60 Kapslí
 

Alternatívne produkty

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info