Panel používateľa

Tekvicový olej - 500ml

Tekvicový olej - 500ml

100 % olej lisovaný z tekvicových jadierok. Olej je charakteristický tmavozelenou až gaštanovou farbou. Je pomerne hustý.

16,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Bauernhof Fam.Knafl

Olej je charakteristický tmavozelenou až gaštanovou farbou. Je pomerne hustý, nie je ničím riedený.

Tekvicový olej obsahuje vitamíny, minerály a dôležité stopové prvky, nezaťažuje organizmus cholesterolom, ale dodáva mu esenciálne zložené nenasýtené mastné kyseliny. Pôsobí preventívne a pomáha pri liečbe srdcových ťažkostí, pri problémoch s krvným obehom a dýchaním. Ak máte problémy s prostatou, je pre vás používanie tekvicového oleja to pravé. V semenách tekvice olejnatej vedci objavili látky, ktoré zastavujú a brzdia rakovinový proces. Tekvicový olej by v súčasnej dobe nemal chýbať ani v jednej domácnosti a človek by mal denne konzumovať rôzne druhy šalátov, fazúľ ap. poliatych tekvicovým olejom a pokropených octom. Nie je vhodný na tepelnú úpravu, ale využíva sa v studenej kuchyni. V tekvicových semenách sú v prírodnej forme obsiahnuté vitamíny, minerály a dôležité stopové prvky, ako sú: A, B1, B2, B6, C, D, draslík, fosfor, horčík, vápnik, železo, meď, mangán, zinok a selén. Je v nich až 4-krát viac železa ako v dužine. Skrášľuje pokožku. Podporuje dobrú pamäť. Máloktorá rastlinná potravina obsahuje také množstvo selénu ako tekvicové jadierka, z ktorých je olej vylisovaný. Tento stopový prvok má všestranné využitie : pôsobí protizápalovo, posilňuje srdce a krvný obeh, podporuje pamäť a schopnosť koncentrácie.

Používanie oleja sa doporučuje všetkým, ale nemali by naň zabúdať študenti, ľudia po 40-tke, manažéri a všetci, pre ktorých je koncentrácia a pamäť dôležitá, nevynímajúc ľudí postihnutých Alzheimerovou chorobou. Jedným z prvotných príznakov, že človek má v tele málo selénu, sú starecké škvrny na koži, najčastejšie na pleciach a chrbte. Nedostatok selénu poškodzuje obličky, pečeň, srdce a mozog. Vápnik v tekvicovej dužine chráni naše zuby pred kazom a dodatočne spevňuje kosti. Proti stresu vysoký podiel horčíka v tekvicovom oleji pomáha proti vnútornému nepokoju a navodzuje pocit pohody a znižuje stres. Podporuje zdravý spánok, pôsobí proti bolestiam hlavy a uvoľňuje kŕče.

Obsah: 500 ml

Krajina pôvodu : Rakúsko

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info