Panel používateľa

MSM pre zdravé kĺby

MSM pre zdravé kĺby

Zloženie: bylina Harpagofyt ležatý (Čertov pazúr), MSM a želatina
Účinky:
• vyživujú kĺby a zmierňujú bolesť
• posilňujú pohybovú sústavu
• udržujú zdravé, ohybné kĺby a šľachy
• regenerujú kĺby a šľachy

Doporučená denná dávka - 3 x denne 1 – 2 tablety. Je vhodné zvýšiť konzumáciu tekutín – vody.
 

16,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

MSM – látka, ktorá je súčasťou výrobku MSM tablety pre zdravé kĺby, obsahuje minerál - prírodnú síru, má zásadní význam pre normálne fungovanie a štruktúru tela. Síra je stavebným prvkom pre proteíny a spojivové tkanivá, ktoré tvoria našu telesnú hmotu, pre enzýmy, ktoré riadia nespočetné chemické reakcie a pre účinné prírodné zlúčeniny, ktoré nás chránia pred toxicitou a škodlivým oxidačným stresom. Síra je súčasťou doslova každého tkaniva, najmä tkanív obsahujúcich veľké množstvo proteínov – červených krviniek, svalov, kože, vlasov a nechtov. Síra má dlhú tradíciu v liečiteľstve, ale pri dnešnej fascinácii vitamínmi a minerálmi je v súčasnosti dosť prehliadaná. Množstvo uskutočnených lekárskych výskumov naznačuje, že v artritických kĺboch je nižšie než obvyklé množstvo síry. Výskumy poukazujú, že koncentrácia síry v artritických chrupavkách dosahovala veľakrát iba jednu tretinu množstva v porovnaní so zdravou chrupavkou.
MSM – prírodná síra napomáha:
- zosilnenie nechtov a vlasov
- tvorbe zdravej kože, chrupavky, spojivových tkanív
- odbúranie zápalu pri ochoreniach kĺbov – osteoartróza, reumatoidná artritída
- tlmenie bolestivosti a opuchov

Bezpečnosť, toxicita, nežiadúce účinky:
Je to bezpečná, netoxická látka bez nežiadúcich účinkov. Tolerancia látky je veľmi dobrá.
Ďalšia súčasť výrobku MSM tablety pre zdravé kĺby je rastlina - Harpagophytum procumbens – má použitie pri artritíde a reumatizme pre svoje protizápalové účinky.
Od konca druhej svetovej vojny bolo harpagophytum používané v liečebných zariadeniach v celej južnej Afrike a niektorých nemocniciach a klinikách v Nemecku ako prostriedok pre liečbu zápalových ochorení. Väčšina z týchto lekárskych postupov priniesla čiastočný až úplný úspech.
Prvá publikovaná správa o týchto počiatočných výskumoch vyšla v roku 1958. V tejto správe sa uvádza, že harpagophytum účinne obmedzuje zápal a opuchy u experimentálne vyvolanej artritídy. (Zorn.B. Über die antiarthritische Wirkung der Harpagophytum. Wurzel 1958). V roku 1962 bola identifikovaná aktívna zložka harpagosid (Tunman,P. a Lux, R. „ Zur Kenntniss der Inhaltsstoffe aus der Wurzel von H.p. „ Deutsche Apotheker-Zeitung, 1274-1275,1962 a 395-396.1963) a v roku 1970 bola táto zložka podrobená rigoróznym krížovým farmakologickým testom, pri ktorých bol protizápalový účinok potvrdený. (Eichler, O.Koch, C. „Über die antiphlogistische, analgetische und spasmolytische Wirksamkeit von Harpagosid. “Arzneimittel-Forschung, 20(1),107-109, 1970).
Ukázalo sa, že preparáty z celého harpagophyta sú účinnejšie, než čistý harpagosid. Bolo preukázané, že oboje je bezpečné, naviac sa ukázalo, že protiartritický účinok nie je výsledkom nejakého pôsobenia rastliny proti bolestiam, pretože rastlina žiadne také účinky nemá. Medzitým sa objavovali ďalšie správy s uverejneniami o dobrých klinických výsledkoch. V jednom prípade bolo viac než 100 pacientov liečených buď samotným harpagophytom, alebo kombináciou rastliny a klasickej liečby. Pribúdalo dokladov o úspešnosti liečby. Boli identifikované ďalšie dôležité zložky: harpagit, procumbit, beta-sitosterol, stigmasterol, mastné kyseliny, triterpen a flavonoidy. Mladšie správy konštatujú, že prípravky z harpagophyta sú veľmi vhodné pre liečenie chronického reumatizmu, artritíd, dny, bolesti v dolnej časti chrbta spôsobených spondylózou, (nezápalové ochorenie medzistavcových platničiek, ktoré strácajú svoju pružnosť a v ťažších prípadoch môžu i zatlačiť na miechový koreň s dôsledkami pre pohyblivosť a citlivosť určitej časti tela), neuralgie, bolesti hlavy a lumbaga (náhle vzniká bolesť v bedrovej oblasti spojená s kŕčami chrbtových svalov). Jedná práce konštatuje, že protizápalové účinky rastliny sú zhodné s účinkami pyrazolonových derivátov a fenylbutazonu, všeobecne predpisovanému proti artritíde. Existujú správy o účinku proti bolestiam, ktoré sú však subjektivného charakteru. Objektívne testy vyzneli v tomto bode nejednoznačne. Úľava od bolesti je pravdepodobne vedľajší priaznivý efekt obmedzenia zápalu. Vyskytujú sa časté správy o zlepšení pohyblivosti kĺbov a zlepšení pocitu pohody. Lekári v Európe bežne injekčne aplikujú výťažky z harpagophyta priamo do artritických kĺbov, kde účinkujú na zmenšenie zápalu približne rovnako ako kortizon. Rovnako ako vo väčšine postupov pri liečbe artritíd nie ani pri tomto spôsobe vo všetkých prípadoch dosiahnuté úspechu. Tých úspešných je ale dosť na to, aby boli zárukou pre ďalší výskum rastliny a tiež pre to, aby mohla byť doporučovaná ako možný liečebný postup.
Britská farmakologická spoločnosť (British Pharmacopoeia) uznáva, že harpagophytum má vlastnosti protizápalové, protireumatické, analgetické, sedativné diuretické (močopudné) a že je vhodný pri reumatizme, artritídě (zápal kĺbov), dne (kĺbne ochorenie spôsobené poruchou metabolizmu a vylučovania kyseliny močovej), myalgii (bolesti svalov), fibróze (zmnoženie väziva v určitom orgáne na úkor jeho funkčného tkaniva), lumbagu a doporučuje túto rastlinu pri liečbe reumatizmu (British Herbal Pharmacopoeia, British Herbal Medical Association,West Yorks).
Zdravotné tvrdenie, ktoré o Harpagophytu uvádza inštitúcia v EU, zaoberajúca sa pôsobením liečivých rastlín na organizmus:
- pomáha posilňovať pohybovú sústavu
- pomáha udržiavať kĺby v dobrom zdravotnom stave
- pomáha udržiavať ohybnosť kĺbov a šliach
- pomáha udržiavať dobrú mobilitu

  Balenie: 60 tabliet á 600 mg

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie