Panel používateľa

Čuriedky - sušená šťava prášok 80g

Čuriedky - sušená šťava prášok 80g

Čuriedky - 100 % sušená šťava prášok z čučoriedok, bez pridaného cukru, bez konzervantov. Je dar prírody pre naše zdravie.

13,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Čuriedky - sušená šťava

Čuriedky - sušená šťava je dar prírody pre naše zdravie. Na výrobu sa používajú ručne zbierané divoké čučoriedky zo Škandinávie. Na výrobu 100 g prášku je potrebné spracovať cca. 1500 gramov čerstvých plodov. Z plodov sa lisuje šťava s dužinou a tá sa spracuje lyofilizáciou (sušenie mrazom). Čučoriedky sú super potravinou s jedným z najvyšších ORAC ( Oxigen radical absorbance capacity), v priemere sa uvádza až 6450 ORAC na 100 gramov čerstvých plodov. 100 gramov prášku má teda ORAC až 64000, čo je podľa WHO (svetová zdravotnícka organizácia) jedna z najvyšších hodnôt medzi potravinami provnateľná s plodmi ako Acai berry, Goji, Aronia a pod. WHO odporúča dennú dávku cca 4000 - 5000 ORAC. Väčšina ľudí neprijíma ani 1500 ORAC denne. Rozpustením 5-10 gramov prášku vo vode dostanete šťavu takmer na nerozoznanie od čerstvej ( bez konzervantov a sladidiel) a môžete si tým zabezpečiť dennú dávku antioxidantov 5000 ORAC.

Odborníci na výživu odporúčajú užívať denne 600 až 900 gramov čerstvej zeleniny a ovocia. Z toho by malo tvoriť ovocie 1/3 a zelenina 2/3. V dnešnej dobe podľa prieskumov nedosahuje príjem ovocia a zeleniny ani 1/3 z odporúčanej dennej dávky. Konzumný spôsob života, neustále naháňanie sa za niečím a priemyselné spracovanie potravín vedú k tomu, že naša strava nie je nutrične vyvážená a neposkytuje dostatok vitálnych látok. Bežná strava obsahuje síce dostatok kalórií, ale nedodáva organizmu látky potrebné pre metabolické pochody (vitamíny, minerály, stopové prvky, antioxidanty...atď). Paradoxne aj napriek tomu, že mnoho ľudí má nadváhu, hovoríme o ich vitamínovej podvýžive (nedostatku vitálnych látok v potrave). Mnoho ľudí si uvedomuje tento fakt a snaží sa tento nedostatok kompenzovať

Bližšie o čučoriedkach

Čučoriedky patria k tradičným druhom lesných plodov užívaných v našich končinách už od nepamäti.

Naši predkovia, ale aj iné národy v severných zemepisných šírkach poznajú ich zdraviu prospešné účinky už po stáročia.

Čučoriedky sú nabité výživnými látkami (fytonutrientami). Zaslúžia si svoju dobrú povesť, pretože obsahujú antioxidanty, ktoré bránia poškodzovaniu buniek v tele, mutácii DNA a následne k vzniku rakoviny. Vďaka svojej antioxidačnej sile čučoriedky eliminujú aj zmeny, ktoré vedú k rôznym chorobám súvisiacim s vekom. Chránia mozog pred oxidačným stresom a zmierňujú účinky Alzheimerovej choroby alebo demencie. Preukázalo sa, že strava bohatá na čučoriedky zlepšuje pamäť a schopnosť učiť sa. Antioxidant pterostilben pomáha znižovať cholesterol a prírodný flavonoid kaempferol znižuje riziko rakoviny vaječníkov u žien. Obsahujú aj antocyanimy a proanthocyanindiny, ktoré pomáhajú spomaľovať zhoršovanie zraku.

Konzumáciou čučoriedok sa predchádza rôznym problémom súvisiacim s infekciami močového ústrojenstva a potláčajú sa problémy, súvisiace s hnačkou a zápchou. Čučoriedky obsahujú aj taníny, ktoré v tráviacom trakte pomáhajú liečiť zápaly. Vysoký podiel epikatechínov v bobuliach chráni sliznicu tráviaceho traktu pred usadzovaním škodlivý toxických baktérii a to najmä E. Coli a Helicobacter, ktoré sú najčastejšou príčinou vredov a rakoviny žalúdka a hrubého čreva. Čučoriedky sú teda jedinečným a ideálnym prostriedkom na udržanie zdravého tráviaceho traktu bez toxických látok.

Výživné látky

Čučoriedky sú pre svoj obsah Fytonutrientov potravinovou "superstar". Tieto plody obsahujú významné množstvo anthocyanidýnov, (antioxidačných látok, ktoré dávajú plodom modrú, fialovú a červenú farbu). Najznámejšie čučoriedkové antokyanidyni sú malvidiny, delphinidiny, pelargonidiny, cyanidiny a peonidiny. Okrem toho, čučoriedky obsahujú významné množstvo organických kyselín: (hydroxycinna-mické, hydroxybenzoové) a flavonolov.

Čučoriedky tiež obsahujú unikátne plyfenolové antioxidanty pterostilben a resveratrol.

Čučoriedky sú veľmi dobrým zdrojom antioxidačných vitamínov C a E, mangánu, srdcu prospešnej vlákniny. Sú tiež dobrým zdrojom vitamínov skupiny B nevyhnutných pre metabolizmus bielkovín a hlavne pre udržanie zdraviu prospešných mikroorganizmov v tráviacom trakte.

Čučoriedky obsahujú:

Vitamíny A, C, D, E,K, B-1, 2, 3, 6 a 12 a kyselina pantothenová
Viac ako 13 životne dôležitých minerálov vrátane (zinok, železo, vápnik, jód, selén, horčík)
Najbohatší prírodný zdroj organických kyselín
Všetkých 21 esenciálnych a neesenciálnych aminokyselín
Celý komplex esenciálnych mastných kyselín vrátane omega 3, 6 a 9
Nízky GI (glykemický index) pre veľmi nízky obsah prírodného cukru
Viac ako 25 druhov antioxidantov
Všetko 100% prírodné

Niektoré účinky čučoriedok bližšie

Spomalenie stárnutia: Ak vynecháme genetický faktor, u ktorého nie je zrejmé riešenie a ak vezmeme do úvahy vplyv voľných radikálov na starnutie, potom modré plody sú pre nás najjasnejším zábleskom nádeje, pretože sú nabité antioxidantmi. Svojou schopnosťou absorbovať voľné radikály ORAC až 6400 umol TE/100 g sú super ovocím číslo 1 vo svete. Je to hlavne kvôli najvyššiemu obsahu antokyanínových, pigmentov zodpovedných za ich tmavomodrú farbu. Množstvo ostatných antioxidantov (polyfenoly, triterpény) a vitamínov C a E sú tiež významným faktorom spomaľujúcim starnutie.

Ochrana tráviaceho traktu: čučoriedky sa účinné pri ochrane tráviacej sústavy, pretože obsahujú niektoré látky epikatechíny chrániace sliznicu tráviaceho traktu pred usadzovaním škodlivý toxických baktérii a to najmä E. Coli a Helicobacter, ktoré sú najčastejšou príčinou vredov a rakoviny žalúdka a hrubého čreva.

Infekcie močových ciest: Budovanie kolónií niektorých baktérií, ako napr. E-coli po obvode vnútorných stien močových ciest je zodpovedné za infekcie, čo vedie k zápalom, páleniu pri močení a ďalším komplikáciám. Tu môžu byť prospešné práve čučoriedky. Čučoriedky obsahujú katechíny (zmes vytvorená veľkými polymérmi), ktoré tlmia rast týchto baktérií. Tieto ťažké a veľké molekuly vymývajú škodlivé baktérie pozdĺž močových ciest. Zatiaľ boli tieto látky zistené iba v čučoriedkach a brusniciach.

Starostlivosť o oči a makulárna degenerácia: čučoriedky sú jednou z najlepších alternatív k okuliarom, kontaktným šošovkám a očným kvapkám. Vzhľadom na ich antioxidačné schopnosti, môžu zabrániť, spomaliť očné problémy, ako sú makulárna degenerácia, šedý zákal, krátkozrakosť a ďalekozrakosť, suché oči a infekcie. Makulárna degenerácia je vážny problém, kedy sa sietnica oka postupne degeneruje, nakoniec môže viesť k úplnej alebo čiastočnej slepote. Modré plody obsahujú špeciálne skupiny antioxidantov tzv karotenoidov (luteín, azaaxantín a i.), flavonoidov (rutín, resveratrol, quercetin i.), ako aj vitamíny C a E, selén, zinok a fosfor, ktoré sú veľmi prospešné a nevyhnutné pre očné zdravie.

Mozgové funkcie, pamäť a Alzheimerova choroba: Opäť platí, že tu pomáhajú hlavne antioxidačné vlastnosti modrých bobúľ. Antokyaníny, selén, vitamíny A, B-komplex, C a E, zinok, draslík, mangán, horčík, meď apod. Okrem iného, môžu zabrániť vzniku a liečiť neurotické poruchy tým, že bránia degenerácii a smrti mozgových neurónov, buniek a tiež tým, že obnovujú zdravie centrálneho nervového systému. Je úžasné, že tieto bobule môžu do značnej miery aj liečiť závažné problémy, ako je Alzheimerova choroba. Dokonca sú schopné aj uzdraviť už poškodené mozgové bunky a neuróny tkanív, aby bola naša pamäť schopná fungovať čo najdlhšie.

Rakovina: čučoriedky sa ukazujú ako nádej pre liečbu rakoviny, pretože obsahujú niektoré látky, ako pterostilben (výborný prostriedok pre liečbu rakoviny hrubého čreva a rakoviny pečene) a kyselinu ellagickú, ktorá v súlade s antokyanínmi a ďalšími antioxidantmi môže pomáhať pri prevenciu a liečbe rakoviny ( prsníkov, prostaty, žalúdka a iných).

Srdcovo cievne ochorenia: Je mnoho rôznych ciest ako čučoriedky podporujú kardio vaskulárny systém. V opakovaných štúdiách zloženia krvi pri príjme (obvykle vo výške 1-2 dávky čučoriedok za deň počas 2-3 mesiacov) bolo preukázané zníženie krvného tuku, vrátane zníženia celkového cholesterolu, zvýšenie HDL cholesterolu a zníženie triglyceridov. Rovnako bolo dokázané, že pomáhajú chrániť krvné zložky pred oxidáciou, ktorá by mohla viesť k prípadnému usadzovaniu a upchávaniu ciev. Bola tiež preukázaná ochrana buniek cievnych stien pred poškodením. Zaujímavá je schopnosť čučoriedok zvyšovať plazmatickú antioxidačnú kapacitu. Nedávny výskum pridal ešte ďalší faktor, vedúci k pochopeniu čučoriedok ako ochrany srdca. Táto skutočnosť sa týka enzýmu (syntáza oxidu dusnatého (NOS)). Väčšina štúdií sa zamerala na NOS v podobe tzv inducibilného NOS, alebo (INOS). Prebytok enzýmu INOS je všeobecne spojený so zvýšeným rizikom zápalov. Avšak, existuje aj ďlašia forma NOS tzv endogénna NOS, alebo (ENOS). Zvýšená aktivita ENOS je zvyčajne spojená so zlepšením v kardiovaskulárnzch funkcií. Nedávne štúdie ukázali, že denný príjem čučoriedok môže viesť práve k zvýšeniu aktivity ENOS, a tento výsledok je považovaný ako vysvetlenie niektorých jedinečných zdravotných benefitov čučoriedok pre kardiovaskulárny systém.

Imunita: Modré bobule sú veľmi bohaté na antioxidanty, ako antokyaníny, vitamín C, B komplex, vitamín E, vitamín A, meď (veľmi účinný imunitný a anti-bakteriálny prvok), selén, zinok, železo (podporuje imunitu zvýšením hemoglobínu a koncentrácie kyslíka v krvi) a ďalšie látky podporujúce imunitný systém a prevenciu infekcií.

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.

Prihlásenie