Panel používateľa

Tulsi

Tulsi

Prvotriedna ajurvédska bylina na akékoľvek ochorenia dýchacieho traktu, alergie a astmu. Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam pri uvoľňovaní hlienov je v rámci ajurvédskej medicíny odjakživa neoddeliteľnou zložkou ajurvédskych sirupov určených na vykašliavanie.

17,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Planet Ayurveda

Tulsi alebo Bazalka posvätná má svoj pôvod v Indii. Okrem náboženského významu má tiež dôležitý medicínsky význam, používa sa predovšetkým v ajurvédskej liečbe.

Tulsi má antimikrobiálne vlastnosti a vďaka oleju eugenol, prítomnému v jej listoch, aj protizápalové účinky. Je veľmi užitočná pri infekciách dýchacieho traktu, pomáha odstraňovať hlieny z bronchiálnej trubice, vďaka čomu je obľúbenou zložkou ajurvédskych sirupov určených na vykašliavanie. Tulsi napomáha mobilizovať hlien v prípade bronchitídy a astmy. Listy sa používajú ako liečivo pri bronchitíde, kašli, prechladnutí, chrípke a horúčke. Kyselina ursulová, ktorá sa nachádza v tulsi, má antialergické vlastnosti. Predpokladá sa, že rastlina zohráva dôležitú úlohu pri zvládnutí porúch imunity ako sú alergie a astma.

Tulsi sa v ajurvéde využíva pri týchto ochoreniach:
Bežné prechladnutie, kašeľ, horúčky (aj malária a horúčka dengue).
Podráždené a zapálené hrdlo.
Ochorenia dýchacieho traktu (bronchitída, astma, chrípka a prechladnutie).
Podpora imunity.
Cukrovka (diabetes), pomáha obnoviť správnu funkciu pankreasu.
Obličkové kamene, posilnenie funkcie obličiek (pravidelne min 6 mesiacov).
Ochorenia srdca, ochorenia kardiovaskulárneho systému.
Zníženie hladiny cholesterolu v krvi.
Detské ochorenia (bežné problémy ako je kašeľ, prechladnutie, horúčka).
Stres (listy Tulsi sa považujú za adaptogén a antistresový činiteľ).
Bolesti hlavy, migréna.

Zloženie: Bazalka posvätná (Ocimum sanctum Linn. čelaď Lamiaceae) štandardizovaný extrakt v pomere 5:1 s obsahom kyseliny ursulovej 8%, poťah kapsuly z celulózy rastlin. pôvodu.
Kvalita: naše kapsuly sú 100% vegetariánske. Jedná sa o čisto prírodný produkt bez akýchkoľvek chemikálií, aditív či lacných plnív. V našich kapsuliach používame vysoko účinný štandardizovaný extrakt z rastliny. Zdôrazňujeme, že nepoužívame surový prášok z rastliny a nepridávame do kapsulí žiadne ďalšie prídavné látky. 

Balenie: 60 kapsulí á 500 mg, poťah z rastlinnej celulózy (vegetariánske)
Dávkovanie: 1 kapsula 1 x denne

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info