Panel používateľa

Reishi huba - prášok Bio 125g

Reishi huba - prášok Bio 125g

Reishi prášok bio - má blahodarný vplyv na udržanie rovnováhy v organizme a predĺženie života. Reishi stimuluje prácu imunitného systému, adaptogen, znižuje cholesterol, protizápalový účinok, antioxidant, protivírový účinok, srdcové tonikum, hepatoprotektívny prostriedok, imunomodulátor a nervinum

13,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Reishi sa radí medzi adaptogény - t.zn. že má schopnosť prostredníctvom neuroendokrinného a imunitného systému adaptovať organizmus na rôzne stresové a záťažové situácie včetne chorôb. Adaptogény vykazujú normalizačný vplyv na telesné regulačné systémy. 

Rozdiel medzi pôsobením Reishi a liekov alebo diétnych doplnkov spočíva teda v tom, že nesmeruje svoje liečebné vlastnosti výlučne na konkrétnu chorobu, ale pomáha regulovať prácu celého organizmu.

Huba Red Reishi (Ganoderma lucidum) je v Číne a Japonsku vládou schválená ako prevencia a podporná liečba rakoviny. Výskumy s hubou Reishi prebiehajú v súčasnosti aj na Slovensku, pričom výsledky potvrdzujú vysokú účinnosť tejto huby na onkologických pacientov. Úmrtnosť spôsobená srdcovocievnymi a onkologickými ochoreniami na Slovensku neustále stúpa. Zložky huby Reishi dokážu pôsobiť ako veľmi účinná prevencia týchto ochorení.

Hlavné zložky huby Reishi a ich význam:

ORGANICKÉ GERMÁNIUM (Ge) – zvyšuje schopnosť krvi absorbovať kyslík, napomáha vylučovaniu toxínov
POLYSACHARIDY – posilňujú imunitný systém organizmu, ničia choroboplodné zárodky a vírusy
TRITERPENOIDY – znižujú krvný tlak, antialergické účinky
ADENOZÍN – tlmí zhluky krvných doštičiek, pôsobí na rozšírenie periférnych ciev
VITAMÍNY A MINERÁLNE LÁTKY

Zdravotné účinky huby Reishi:

1. Zdravie srdca: Výskumníci v Číne a Japonsku zistili, že kyselina ganoderová prítomná v Reishi zlepšuje prietok krvi a znižuje spotrebu kyslíka v srdcovom svale. Znižuje tiež hladinu cholesterolu a inhibuje zhlukovanie doštičiek, čo často vedie k infarktu. Reishi zabraňuje tvorbe plaku v tepnách, ktorý obmedzuje prietok krvi zmenšením priechodu v tepnách, čo vedie k ateroskleróze. Štúdia zistila, že konzumácia Reishi počas 2 týždňov môže výrazne znížiť krvný tlak.

2. Antialergikum: Extrakt Reishi môže významne inhibovať rôzne typy alergických reakcií vrátane astmy a dermatitídy. Triterpenoid, zlúčenina nachádzajúca sa v Reishi, poskytuje anti-vírusové a antialergické účinky. Zabraňuje uvoľňovaniu histamínu, čím je bylinka potenciálne užitočná pri alergiách. Polysacharidy zlepšujú schopnosť protilátok bojovať proti baktériám a vírusom, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Reishi je užitočná pri liečbe alergií spôsobených atopickým šokom, dermatitídou, sennou nádchou, žihľavkami a potravinovými a liekovými alergiami.

3. Liečenie pečene: Táto silná huba chráni pečeň pred poškodením spôsobeným fyzikálnymi a biologickými faktormi. Reishi môže pomôcť ľuďom v počiatočných štádiách alkoholických ochorení pečene,  tiež pacientom trpiacim hepatitídou B a pacientom so zvýšenými pečeňovými enzýmami. Výkonné zlúčeniny prítomné v Reishi urýchľujú odstraňovanie liekov a chemických látok uložených v pečeni. Antioxidanty prítomné v Reishi bojujú proti voľným radikálom a podporujú regeneráciu pečene.

4. Detoxikuje telo: Reishi odstraňuje toxíny nahromadené v tele vďaka nadmernému príjmu liekov a iných chemických látok z tela, podporuje účinnú syntézu žlčových a mastných kyselín. Okrem toho zvyšuje schopnosť tela absorbovať kyslík o viac ako 1,5-krát. Reishi rýchlo okysličuje telo a upravuje jeho hodnotu pH.

5. Liečba chorôb obličiek: Reishi znižuje proteinúriu a cholesyrolémiu a udržuje správnu funkciu obličiek.

6. Zlepšenie spánku: Čínski herbalisti tradične odporúčajú Reishi pre svoje vlastnosti podporujúce spánok. Pravidelné používanie Reishi môže podporiť hlbokú fázu spánku.

7. Duševné zdravie: V Japonsku sa odporúča vysušená Reishi na liečbu neuróz spôsobených environmentálnym stresom. Štúdia tiež zistila, že pravidelný príjem Reishi môže pomôcť pacientom trpiacim Alzheimerovou chorobou. Poskytuje upokojujúci účinok, ktorý nie je narkotický ani hypnotický.

8. Svalový relaxant: Reishi bola široko používaná pre svoje svalovo-relaxačné a protibolestivé vlastnosti. Predpokladá sa, že huba môže tiež liečiť anorexiu.

9. Imunitný systém: Reishi je veľmi užitočná pri posilňovaní imunitného systému organizmu. Reishi huby nielen stimulujú imunitný systém, ale tiež ho regulujú. Regulujú metabolickú rovnováhu a podporuje syntézu nukleovej kyseliny v tele. Polysacharidy zvyšujú hladiny interferónu v tele podporou uvoľňovania bielkovín z bielych krviniek. Tieto biele krvinky pomáhajú pri inhibovaní šírenia chorôb. Štúdie ukázali, že pacienti užívajúci Reishi vykazujú menej nežiaducich účinkov pri chemoterapii a ožiarovaní. Pooperačné zotavenie je tiež hladšie.

10. Starnutie: Polysacharidy v Reishi podporujú syntézu jadrovej DNA a zvýšujú bunkové delenie, čo odďaľuje nástup starnutia. Táto zázračná rastlina pomáha zvládať mnohé z najohrozujúcejších ochorení vyššieho veku a autoimunitných ochorení, ako je rakovina, srdcovocievne ochorenia, neurodegeneratívne ochorenia a iné.

11. Chudnutie: Kyslík je veľmi dôležitý pre spaľovanie tukov na „palivo". Vysoká hladina kyslíka zvyšuje metabolizmus organizmu a vedie k zníženiu telesnej hmotnosti. Reishi zvyšuje rýchlosť, ktorou telo dodáva kyslík do krvi a dodáva nám dodatočnú energiu. Zvýšená hladina energie nám pomôže pracovať dlhšie a pomáha pri strate hmotnosti.

12. Antioxidanty: Reishi je silným zdrojom antioxidantov. Obsahuje jeden z najvyšších zdrojov antioxidantov nachádzajúcich sa v bylinkách a hubách. Peptid nachadzajúci sa v Reishi je najsilnejší antioxidant v tejto hube. Ďalšie antioxidanty zahŕňajú polysacharidy, komplex polysacharidového peptidu a fenolové zložky.

13. Rakovina: Reishi posilňuje imunitu a bojuje proti šíreniu rakovinových buniek. Stimuluje produkciu interleukínu-2, ktorý pomáha bojovať proti viacerým druhom rakoviny. Kyselina ganoderová, zlúčenina nájdená v Reishi, pomáha bojovať proti rakovine pečene. Stimuluje tvorbu bielkovín v kostnej dreni. V štúdii bolo 34 pacientov s pokročilým štádiom rakoviny. Podávali im Reishi trikrát denne počas 12 týždňov. Výsledky ukázali významný nárast T buniek.

Nedostatok kyslíka je jednou z hlavných príčin rakoviny. Je známe, že rakovinové bunky prosperujú v prostredí s nedostatkom kyslíka. Naopak, rakovinové bunky nemôžu prosperovať v prostredí bohatom na kyslík. Niekoľko laboratórnych štúdií ukázalo, že Reishi môže zabrániť rakovinovým metastázam. Inhibuje migráciu rakovinových buniek a angiogenézu. Extrakty Reishi sa používajú v liečivách na potlačenie proliferácie rakovinových buniek. Okrem toho kombinovanie Reishi so zeleným čajom zvyšuje svoju silu na spomalenie rastu rakovinových buniek.

14. Infekcia: Reishi stimuluje zrelosť imunitných buniek nazývaných tiež makrofágy, ktoré napádajú infekčné baktérie. To ďalej zabraňuje rozvoju sekundárnych infekcií. Je tiež účinná proti kvasinkovej infekcii.

15. Stres: Reishi bola od storočia predpísaná ľuďom, ktorí trpia stresom a úzkosťou. To môže účinne znížiť emocionálne výbuchy počas chronického stresu a depresie. Starovekí čínski mnísi používali reishi húb na upokojenie svojej mysle.

16. Zdravie pokožky: Topická aplikácia (aplikácia na pokožku) Reishi môže byť veľmi účinná pri liečbe poranení pokožky, ekzému, psoriázy, poštípaní hmyzom a pri škrabancoch.

17. Infekcia močových ciest: Reishi môže tiež poskytnúť úľavu od infekcií močových ciest. V štúdii bolo 88 pacientov trpiacich infekciou močových ciest a podávali im Reishi počas 2 týždňov. Výskumníci zistili, že Reishi bola výrazne účinnejšia ako placebo pri poskytovaní úľavy od infekcie močových ciest. Inhibuje 5-alfa reduktázu, enzým, ktorý premieňa testosterón na dihydrotestosterón. Táto 5-alfa reduktáza môže viesť k opuchnutej prostate a zdravotnému problému, ktorý ju sprevádza. Zlepšuje tiež tok moču u mužov s miernymi až stredne závažnými príznakmi zápalu močových ciest.

18. Zápal: Reishi extrakt je veľmi účinný pri znižovaní postherpetickej bolesti, ku ktorej dochádza skoro po liečbe herpetických lézií. Reishi môže pomôcť znížiť reumatoidnú artritídu, tiež opuch spojený s reumatoidnou artritídou. Reishi je tiež účinná pri tuhom krku a ramenách.

19. Krvný cukor: Reishi tiež poskytuje účinok na zníženie hladiny cukru v krvi. Obsahuje polysacharidy známe ako Ganoderan A, B a C, ktoré poskytujú hypoglykemický účinok. Zvyšuje hladiny inzulínu v plazme s cieľom zvýšiť využitie periférnych tkanív a podporuje metabolizmus glukózy v pečeni.

20. Žiarenie: Reishi zvyšuje účinky radiačnej terapie, pričom pôsobí priamo proti nádorom. Posilňuje imunitný systém, ktorý pomáha telu zvládnuť radiačnú terapiu a chemoterapiu. To tiež zmierňuje príznaky radioterapie ako nevoľnosť, vracanie, horúčka, infekcia, vypadávanie vlasov a strata hmotnosti.

Vplyv REISHI na rakovinové ochorenia :

• pôsobí ako prevencia pred ochoreniami rakovinou
• stimuluje imunitný systém
• posilňuje telu vlastné obranné mechanizmy
• má antitumorové vlastnosti
• antibakteriálna, antiseptická a antivirová aktivita
• podporuje regeneráciu
• zmenšuje nebezpečenstvo tvorby metastáz
• znižuje účinky ionizujúceho žiarenia
• zmenšuje vedľajšie účinky chemoterapie a ožarovania ako únavu, stratu chuti do jedla, vypadávanie vlasov
• pôsobí ako zmierňovač bolesti
• zlepšuje fyzický stav
• zvyšuje kvalitu života

Zloženie: 100%ný organický prášok z huby reishi
Hmotnosť: 125 g

Krajina pôvodu: mimo EU

Distribútor: Organiqa Maďarsko

Dávkovanie:1 - 2 lyžičky denne ráno a večer zamiešajte s vodou, šťavou alebo smoothies 

Doplnok sa nemá používať ako náhrada stravy. 

Alternatívne produkty

 • Polyporus

  Polyporus - extrakt huby obsahuje 40% polysacharidov -...

  28,50 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Ochranca - prírodné kapsule

  Ochranca - Prírodné bylinné kapsuly zostavené podľa originálnej...

  17,20 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Paravit - kapsule Serafin

  Paravit - kapsule Serafin - Prírodné bylinné kapsule podporujú...

  18,50 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie