Panel používateľa

Indická echinacea Andrographis paniculata

Indická echinacea Andrographis paniculata

Indická echinacea (Andrographis paniculata) sa používa najmä v ázijských krajinách na liečbu rôznych infekcií, podporu imunitného systému ako aj na podpornú liečbu pri vírusových ochoreniach.

17,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Planet Ayurveda

Andrographis paniculata (Indická echinacea) – právenka latnatá, je tiež známa ako „Kráľovná všetkých horčín". V Ázii je široko rozšírená na liečbu rozličných druhov infekcií. Nachádza sa v indickom liekopise a je súčasťou mnohých ayurvédskych zmesí. Ako ayurvédsky doplnok je tiež známa pod názvom „Kalmegh" alebo „Kalamegha", čo znamená „tmavý oblak".

Indická echinacea (právenka latnatá) - aktívne zložky
Hlavnou zložkou u právenky latnatej je andrografolid, ktorý patrí do skupiny laktónov. Najväčšie množstvo andrografolidov sa nachádza v listoch, preto majú horkú chuť. Listy obsahujú zo skupiny diterpénov a laktónov tiež neoandrografolidy a pod., a tiež flavonoidy, ako je oroxylín, wogonín atď.

Indická echinacea (právenka latnatá) - účinky
Echinacea je bylinka s imunostimulačnými, antiparazitickými, antibiotickými a antivirotickými účinkami. Taktiež sa používa na liečbu hepatitídy B, HIV, nadúvania, tráviacich a črevných problémov a bežnej nádchy. Bylinu možno rovnako použiť pri liečbe cukrovky.

Andrographis paniculata s jej rozličnými zložkami preukázala množstvo prospešných účinkov pre organizmus. Stimuluje imunitnú činnosť, pozastavuje zápalové procesy, podporuje ochranu organizmu proti nežiadúcim mikróbom. Aktívna chemická látka – andrografolid, pomáha zastavovať zhlukovanie krvných doštičiek a predchádza procesu zrážania krvi, vedúcemu k infarktu.

Zložky rastliny Andrographis maantivirotické vlastnosti, ktoré vo víruse inhibujú glykoproteíny, čím brzdia schopnosť vírusu prenikať do buniek a replikovať sa. Andrografolidy majú antivirotické účinky na vtáčiu chrípku a vírus HIV. Echinacea pomáha aktivizovať všeobecnú obrannú funkciu imunitného systému. Stimuluje produkciu protilátok, čím je účinná pri liečbe nádchy, chrípky, sínusitídy a infekcií horných dýchacích ciest.

Echinacea , pretože dehydroandrografolidy podnecujú hypofýzu k produkcii hormónu ACTH a zvyšujú uvoľňovanie kortikosteroidov, ktoré majú protizápalové účinky.

Andrographis paniculata účinkuje ako prirodzený povzbudzovač imunity a tiež má protirakovinové účinky. Bunky nádoru sa javia, akoby nadobúdali formu rakovinových buniek, ktoré nedozrievajú. Terpény z echinacey vedú k deferenciácii buniek leukémie, čím ich menia na zrelé a menej agresívne. Extrakt tejto rastliny zapríčiňuje diferenciáciu rakovinových buniek. Podľa vedených štúdií blokuje rozvoj rakoviny prostaty, prsníkov a non-Hodgkinovho lymfómu.

Echinacea pôsobí ako silný antiretrovirálny činiteľ. Žiaden vírus sa nedokáže replikovať bez využitia replikačného procesu buniek. Vírus vchádza do bunky a množí sa za pomoci enzýmu reverznej transkriptázy. Alkaloidy prítomné v rastline zvyšujú činnosť inhibítorov tohto enzýmu. Taktiež rastlina redukuje množenie vírusu hepatitídy B, chrípky a herpesu.

Echinacea pôsobí ako činiteľ proti zrážaniu krvi a ako kardioprotektívum. Zaznamenali sa účinky andrografolidov, ktoré redukujú prokoagulačné vlastnosti krvi. Rastlina pomáha v značnej miere redukovať veľkosť myokardu (srdcovej svaloviny). Aktivuje fibrinolýzu a redukuje zhlukovanie krvných doštičiek. Tiež má spazmolytický účinok a účinok beta-blokády.

Indická echinacea (právenka latnatá) - vedľajšie účinky
Neboli zaznamenané žiadne vedľajšie účinky, hoci pri vysokých dávkach môže spôsobovať neplodnosť, závraty a búšenie srdca. Echinacea má abortívne účinky, preto by sa jej užívaniu mali vyvarovať tehotné ženy.

Ajurvédske vlastnosti: Vata: + Pitta: - Kapha: -

Balenie: 60 ks kapsulí, až 500 mg štandardizovaného extraktu 10:1 z rastliny Andrographis paniculata Linn. Asteraceae (Právenka latnatá) s obsahom 5% fenolových zložiek. Obsah 1 kapsuly: 500 mg štandardizovaného extraktu. Poťah kapsuly z celulózy rastlinného pôvodu.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info