Panel používateľa

Gurmar - Gymnema Sylvestre

Gurmar - Gymnema Sylvestre

Gurmar, latinsky Gymnema sylvestre, sa tradične používa v ajurvédskej medicíne pri udržiavaní normálnej hladiny cukru v krvi.

19,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Planet Ayurveda

 Gurmar - Gymnema Sylvestre : Účinky rastliny

Gymnema sylvestre, známa tiež pod názvom Gurmar, sa tradične používa v ajurvédskej medicíne, pričom sa využíva predovšetkým jej vlastnosť prispievať k udržaniu normálnej hladiny cukru v krvi.

Aktívnou zložkou je kyselina gymnemová. Zistilo sa, že peptid gurmarín, ktorý obsahuje extrakt z listov gymnemy, ovplyvňuje schopnosť chuťových pohárikov pri rozoznávaní sladkej a horkej chuti. Predpokladá sa, že pri zvýšení intenzity prežívania sladkej chuti ľudia prirodzene obmedzia celkový príjem sladkého jedla, čo môže byť dôležité pri udržiavaní hladiny cukru v krvi aj pri udržiavaní optimálnej váhy.

Jedným z alternatívnych liečiv na cukrovku a obezitu môže byť preparát rastliny Gymnema sylvestrae vzhľadom na to, že má pozitívny účinok pri liečbe diabetu blokovaním väzbových miest cukru, čím bráni jeho molekulám akumulovať sa v tele.

Gymnema Sylvestrae (Gurmar) sa považuje za rastlinu so silnými protidiabetickými účinkami. Vo forme čaju Gymnema sa táto bylina používa pri kontrole obezity. Aktívnou zložkou rastliny je skupina kyselín označovaných ako gymnemické kyseliny. Zistila sa možná spojitosť medzi obezitou, gymnemickými kyselinami a diabetom. Tu sa dozviete všeobecné informácie o rastline ako aj súčasný molekulárny pohľad spájajúci bežnú medicínu s najčastejšími metabolickými poruchami.

Podľa nedávnych správ sa zistilo, že pri liečbe obezity sú užitočné prípravky gymnemických kyselín. Pripisuje sa to schopnosti gymnemických kyselín odďaľovať absorpciu glukózy v krvi. Zoskupenie atómov v molekule týchto kyselín sa podobá na molekulu glukózy. Tieto molekuly vypĺňajú umiestnenia receptorov v chuťových pohárikoch, čím predchádzajú ich aktivácii molekulami cukru prítomných v jedle, brzdiac návaly chutí na sladké. Podobne vypĺňajú molekuly gymnemických kyselín vrchné absorpčné vrstvy čriev, v dôsledku čoho sa predchádza pohlteniu molekúl cukru črevom, čo má za následok nízku úroveň cukru v krvi.

V nasledujúcich bodoch sú spísané niektoré možné mechanizmy účinky listov a hlavne ich gymnemických kyselín.

Zvyšuje sa sekrécia inzulínu.
Podporuje sa regenerácia Langaresových ostrovčekov v pankrease.
Zvyšuje sa využitie glukózy; bolo dokázané zvýšenie aktivity enzýmov zodpovedných za využitie glukózy spojeniami závislými na inzulíne, zvýšenie aktivity fosforylázy, zníženie glukoneogénnych enzýmov a sorbitol dehydrogenázy.
Spôsobuje obmedzenie absorpcie glukózy z čreva.

Ajurvédske vlastnosti: Vata: + Pitta: - Kapha: -

Odporúčané kombinácie: Pre lepší efekt odporúčame kombinovať s kapsulami KARELA (diabetes), resp. GARCINIA (chudnutie).

Balenie: 60 ks kapsulí, až 500 mg štandardizovaného extraktu 10:1 z listov rastliny Gymnema sylvestre R. Br. Asclepiadaceae (Gurmar). Poťah kapsuly z celulózy rastlinného pôvodu. 

kapsuly sú 100% vegetariánske.
Odporúčané dávkovanie: 1-2 kapsuly 1-2 x denne.
V našich kapsuliach používame vysoko účinný štandardizovaný extrakt z rastliny. Nepoužívame surový prášok z rastliny a nepridávame do kapsulí žiadne ďalšie prídavné látky.
Jedná sa o čisto prírodný produkt bez akýchkoľvek chemikálií, aditív či lacných plnív.

Upozornenie: Pre lepší účinok odporúčame dodržať medzi jedlom a ajurvédskymi produktami aspoň pol hodinu, ideálne hodinu. 

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie