Panel používateľa

Olej z čiernej rasce 100ml

Olej z čiernej rasce 100ml

Olej z čiernej rasce (Nigella sativa) Čierna rasca (Nigella sativa) má skutočne pozoruhodné hojivé a liečivé vlastnosti, ktoré z nej robia jednu z najsilnejších liečivých rastlín sveta.

11,70 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Solio s.r.o.

Semená čiernej rasce sa používajú po stáročia na Blízkom východe, v Stredomorí a Indii. Dnes sa čierna rasca používa v kuchyniach po celom svete vďaka svojej orechovej chuti. Okrem toho má čierna rasca významné účinky na zdravie a je jednou z najviac cenených liečivých rastlín v histórii ľudstva.

Semená čiernej rasce obsahujú viac než 100 účinných látok, vrátane niektorých doteraz neidentifikovaných. Hlavnými účinnými látkami sú: thymoquinone, beta sitosterol, kyselina myristová, kyselina palmitová, palmitolejová kyselina, kyselina stearová, kyselina olejová, kyselina linolová, linolénová kyselina, kyselina arachidonová, proteín, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselina listová, vápnik, železo, meď, zinok, a fosfor.

Čierna rasca má obzvlášť dlhú históriu použitia v Egypte. Dokonca archeológovia pri skúmaní hrobu egyptského kráľa Tutanchamóna našli fľaštičku oleja z čiernej rasce, pretože podľa starých Egypťanov ju bolo potrebné mať pri sebe aj pri posmrtnom živote.

Černuška siata (Nigella sativa) sa pestuje pre voňavé čierne semená (Semen nigellae sativae, Sernen cumini nigri), v obchode známe pod menom „čierna rasca”

Lekári používali olej z čiernej rasce na upokojenie pokazených žalúdkov faraónov po ich extravagantných hostinách. Okrem toho používali olej z čiernej rasce aj na bolesti hlavy, zubov, prechladnutie a infekcie. Kráľovná Nefertiti, známa svojou ohromujúcou krásou, používala čierny olej na posilnenie nechtov a lesk vlasov.

Stovky štúdií bolo vykonaných na čiernej rasci, ktoré preukázali, že tieto semená pomáhaju v boji proti chorobám zvýšenej produkcie kostnej drene, ako prírodný interferonóm, a buniek imunitného systému.

Niekoľko štúdií ukázalo, že extrakt z čiernej rasce môže pomôcť jednotlivcom s autoimunitnými poruchami, čo by mohlo pomôcť pri boji s rakovinou. Jedna nedávna štúdia na oleji z čiernej rasce preukázala, že je účinný proti karcinómu pankreasu, jednému z najnebezpečnejších a najťažších druhov rakoviny.

Jedným z najčastejších a efektívnych použití oleja z čiernej rasce je liečba chorôb súvisiach s dýchacou sústavou vrátane astmy, bronchitídy, reumatizmu a prechladnutí. Čierna rasca pomáha zvýšiť telesný výkon, stimulujú menštruáciu a zvýšiť tok materského mlieka u dojčiacich matiek.

Olej z čiernej rasce pomáha upokojiť nervový systém, bolesť, stimuluje tvorbu moču, zlepšuje trávenie a pomáha znižovať vysoký krvný tlak.

Semená čiernej rasce sú veľmi účinné pri liečbe abscesov a nádorov oka, brucha a pečene, pravdepodobne v dôsledku veľkej koncentrácie protinádorovej zlúčeniny beta-sitosterol, ktorá bola nájdená v semenách čiernej rasce.

Čierna rasca tiež stimuluje energiu a pomáha pri zotavení z únavy a vyčerpania. Olej z čiernej rasce je účinným liekom pri kožných ochoreniach, ako sú alergie, ekzémy, akné, psoriáza, má anitiparazitný účinok. Užívanie oleja z čiernej rasce tlmí nadúvanie, hnačky, môže byť riešením prehemoroidy, zápchu a úplavicu.

Objem : 100 ml

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info