Panel používateľa

CHlamydyl Extra

CHlamydyl Extra

CHlamydyl Extra je extrakt z bylín pre očistnú kúru od širokého spektra baktérií a vírusov v ľudskom organizme, zameraný tiež na chlamýdie trachomatis, chlamydophila pneumonie a boréliové spirochety. Má širšie spektrum biologicky aktívnych látok, ktoré podporujú čistenie krvi a tkanív od endotoxinov a mikroorganizmov. Blahodárne pôsobí na centrálny nervový systém a obranyschopnosť organizmu.

20,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

CHlamydyl Extra 60 tabl.

Oblasť použitia:
Zosilnená komplexná antibakteriálna a antivirová očistná kúra organizmu.

Zloženie:1 tableta 900,0 mg obsahuje:
Túžobník brestový (Filipendula ulmaria), Vrbová (Salix alba) a jelšová (Alnus glutinosa) kôra extrakt (v pomere 9:1:1) 127,5 mg, Červené lapacho (Tabebuia impetiginosa) extrakt 3 %Lapacha 82,0 mg, Bakopa drobnolistá (Bacopa monieri) extrakt 20% 35,0 mg, Vilcacora (Uncaria tomentosa) extrakt 3 % oxindolu 10,0 mg, Propolis Moravia PM® 8,3 mg, Selen 50,00 µg (91 % doporučenej dennej dávky).

Prídavné látky:

plnidla: mikrokryštalická celulóza, sorbitol, polyvinylpyrrolidon, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý rastlinný.

Obsah balení:60 tablet

Doporučené dávkovanie:
2x 2 tablety denne, pri doliečovaní 2 x 1 denne

Výrobca: Purus Meda s.r.o., Česko

Pozn. u ťažkých a akútnych prípadov v klinickom testovaní aplikované dlhodobo 6 tablet denne bez vedľajších účinkov:

3 až 9 mesiacov u chlamýdií a borélií

15 dní pri pohryhnutí kliešťom a chrípke

ostatné nežiaduce mikroorganizmy 30 až 90 dní

 História produktu:

Vychádzalo sa zo zkúseností z receptúry pôvodného PM Chlamydylu®. Zloženie bolo rozšírené o prvky herbálnej medicíny z dažďových pralesov a ajurvédskej medicíny a selenové kvasnice. Cieľom bolo zosilnenie očistnej kúry, ktorá by vytvorila nehostinné prostredie i pre pľúcne odrody chlamýdií. Pilotné štúdie efektu rozšíreného zloženia priniesli následujúce výsledky, které boli publikované a prednesené vo vestníku Lekárskeho Sympózia „Chlamydie zákeřný nepřítel“, Ing. J. Novotný, listopad 2011, Olomouc.

Vplyv rozšíreného zloženia extraktov bylín v tabletovej aplikačnej forme doplnku stravy PM Chlamydylu® extra na zníženie hladiny Chlamýdie pneumonie a sekundárnych borélií predložil vo svojej správe MUDr. Ammer, Stará Turá, november 2008. (Testované bolo 60 osôb so zvýšenou hladinou Ch. pneumonie s doprovodnou inhalačnou terapiou, z toho 30 osôb s opakovaným výskytem chlamýdií vo fázi akútneho alebo recividujúceho chronického rozsevu chlamýdií. Prvých 10 dní užívalo taktiež  antibiotika. Bol zaznamenaný významný štatistický pokles protilátok a úplne vymizli sprievodné symptómy u všetkých osôb (užívajúcich antibiotika i bez antibiotik). Bol pozorovaný štatisticky významný efekt aj u zníženia sekundárnych borelií.
Na základe skúseností z testovania pôvodného PM Chlamydylu® bolo zloženie rozšírené o extrakty z juhoamerických bylín - Lapacha a Uňa de Gato - vilcacory  a biologicky viazaný selén, u ktorých bol popísaný v literatúre významný imunomodulačný, antibakteriálny, antivirový a antialergický efekt. Rozširujú možnosti spektra očistné kúry od mikroorganizmov a ich endotoxínov. Prídavok extraktu z indickej Bakopy úzkolistej má slúžiť k zmierneniu únavy a depresívnych stavov, ktoré sprevádzajú výskyt chlamýdií. Nové rozšírené zloženie doplnku stravy prinieslo zvýšenie efektu očistnej kúry pri výskyte Chlamýdie pneumonie a potvrdil sa i predpoklad u borélií, ktorý bol prisudzovaný pôvodnému PM Chlamydylu®. Výsledky dvojročného sledovania podávania 6 tbl. PM Chlamydylu® Extra MUDr. R. Ammera [3] u 30 pacientov vo veku do 45 rokov a 30 osob vo veku 59-65 rokov preukázali, že očistná kúra od včas zistených aktívnych i latentných Chlamýdií pneumonie prebieha behom 4 mesiacov. S ohľadom na malé zostatkové hodnoty IgG (pamäťové protilátky, endotoxíny) je patrne vhodné predĺžiť očistnú kúru na 6 mesiacov. To isté je zrejmé i u očistnej kúry pri výskyte borélií v organizme.
U ďalších 30 osôb vo veku nad 50 rokov s komplikovanými chronickými respiračnými infekciami bol PM Chlamydyl® Extra aplikovaný ako doplnok antibiotickej liečby a očistná kúra po podaní antibiotik. Po poklese hodnôt protilátok IgA a IgM Chlamýdie pneumonie a pľúcnej toxoplazmózy behom 6 až 9 mesiacov bolo vhodné očistnú kúru behom ďalších 12 mesiacov opakovať s ohľadom na zvýšené hodnoty protilátok IgG a subjektivné potiaže. Príspevok očistnej kúry PM Chlamydylu® Extra byl MUDr. R. Ammerom hodnotený viac než pozitívne.
Z hľediska subjektivnych potiaží bol u PM Chlamydylu® Extra jeho spotrebiteľmi ďalej vyzdvihovaný protiúnavový efekt a zvýšená odolnosť proti napadnutím banálnymi respiračnými vírusmi. Vplyvom tohto je PM Chlamydyl® Extra obľúbený po odoznení chlamýdiových či boreliových infekcií obzvlášt v jesennom a zimnom období.

 Upozornenie:

Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí! Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotné a kojace ženy. Nevhodné pre osoby citlivé na včelie produkty a acetylsalyciláty. Nadmerná konzumácia môže vyvolať preháňajúce účinky. 

Zoznam použitých prameňov a literatury:
[1] MUDr. B. Ždichynec, CSc., Chronická chlamydióza v praxi, zpráva soukr. zdrav. centrum Medicom, Praha 2006
[2] MUDr. Mucha - Klinické testování PM Chlamydilu®, soukromá ambulance, Pohořelice, 2006
[3] MUDr. R. Ammer - Klinické testování PM Chlamydil® Extra, soukromá ordinace ORL, Stará Turá, 2008
[4] MUDr. B. Ždichynec, CSc., Ing. J. Novotný - Chlamydie a respirační onemocnění, Váš Osobní lékař 12, 2007

Boleriozu

SK

Eva, 28.1.2021 17:34:22

Prosím pomôže mi Chlamýdil extra na boleriozu dakujem

Re: Boleriozu

SK

Krčmáriková Mária, 1.2.2021 16:13:46

Ano Chlamydil extra je určený aj na liečbu Boréliozy. Podľa prejavov ochorenia však treba zvážiť aj užívanie ďalších bylinných produktov. Borélie napádajú často nervový systém alebo kĺby. Preto treba liečbu cielene vybrať podľa individuálnych prejavov.

Chlamýdie trachomatis

SK

Jan, 10.2.2021 19:33:46

Pomôže mi chlamýdie extra PM od chlamydie trachomatis?

Re: Chlamýdie trachomatis

SK

Mária Krčmáriková, 11.2.2021 17:05:03

Výrobca uvádza, že áno. No netreba podceniť dĺžku liečby, tzv.zbytkové chlamýdie to znamená u potlačených a úplne nedoliečených chlamýdiových infekcií sa časom môžu chlamýdie znova rozmnožiť. Okrem toho vzniká bohužiaľ možnosť opätovnej infekcie v budovách s centrálnou klimatizáciou. Okrem liečby CHlamydilom Extra je v prípade chronických a dlhodobých problémov vo všeobecnosti prospešné posilniť orgánovú imunitu. V prípade pľúc a priedušiek je teda vhodné zaradiť aj inú alternatívnu liečbu na čistenie a detoxikáciu tohto orgánu.

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie