Panel používateľa

CHlamydil Extra

CHlamydil Extra

CHlamydil Extra je extrakt z bylín pre očistnú kúru od širokého spektra baktérií a vírusov v ľudskom organizme, zameraný tiež na zbytkové chlamýdie trachomatis a chlamydophila pneumonie a boréliové spirochety. Má širšie spektrum biologicky aktivnych látok, ktoré podporujú čistenie krvi a tkanív od endotoxinov a zbytkových mikroorganizmov. Blahodárne pôsobí na centrálny nervový sytém a obranyschopnosť organizmu.

15,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Purus-Meda s.r.o.

Oblasť použitia:
Zosilnená komplexná antibakteriálna a antivirová očistná kúra organizmu.

Zloženie:1 tableta 900,0 mg obsahuje:
Túžobník brestový (Filipendula ulmaria), Vrbová (Salix alba) a jelšová (Alnus glutinosa) kôra extrakt (v pomere 9:1:1) 127,5 mg, Červené lapacho (Tabebuia impetiginosa) extrakt 3 %Lapacha 82,0 mg, Bakopa drobnolistá (Bacopa monieri) extrakt 20% 35,0 mg, Vilcacora (Uncaria tomentosa) extrakt 3 % oxindolu 10,0 mg, Propolis Moravia PM® 8,3 mg, Selen 50,00 µg (91 % doporučenej dennej dávky).

Prídavné látky:

plnidla: mikrokryštalická celulóza, sorbitol, zahusťovadlo: polyvinylpyrrolidon, protispekavá látka: stearan horečnatý rastlinný.

Obsah balení:60 tablet, dávka na 15 dní.

Doporučené dávkovanie:
2x 2 tablety denne

Pozn. u ťažkých a akútnych prípadov v klinickom testovaní aplikované dlhodobo 6 tablet denne bez vedľajších účinkov:

3 až 9 mesiacov u chlamýdií a borélií

15 dní pri pohryhnutí kliešťom a chrípke

ostatné nežiaduce mikroorganizmy 30 až 90 dní

 História produktu:

Vychádzalo sa zo zkúseností z receptúry pôvodného PM Chlamydilu®. Zloženie bolo rozšírené o prvky herbálnej medicíny z dažďových pralesov a ajurvédskej medicíny a selenové kvasnice. Cieľom bolo zosilnenie očistnej kúry, ktorá by vytvorila nehostinné prostredie i pre pľúcne odrody chlamýdií. Pilotné štúdie efektu rozšíreného zloženia priniesli následujúce výsledky, které boli publikované a prednesené vo vestníku Lekárskeho Sympózia „Chlamydie zákeřný nepřítel“, Ing. J. Novotný, listopad 2011, Olomouc.

Vplyv rozšíreného zloženia extraktov bylín v tabletovej aplikačnej forme doplnku stravy PM Chlamydilu® extra na zníženie hladiny Chlamýdie pneumonie a sekundárnych borélií predložil vo svojej správe MUDr. Ammer, Stará Turá, november 2008. (Testované bolo 60 osôb so zvýšenou hladinou Ch. pneumonie s doprovodnou inhalačnou terapiou, z toho 30 osôb s opakovaným výskytem chlamýdií vo fázi akútneho alebo recividujúceho chronického rozsevu chlamýdií. Prvých 10 dní užívalo taktiež  antibiotika. Bol zaznamenaný významný štatistický pokles protilátok a úplne vymizli sprievodné symptómy u všetkých osôb (užívajúcich antibiotika i bez antibiotik). Bol pozorovaný štatisticky významný efekt aj u zníženia sekundárnych borelií.
Na základe skúseností z testovania pôvodného PM Chlamydilu® bolo zloženie rozšírené o extrakty z juhoamerických bylín - Lapacha a Uňa de Gato - vilcacory  a biologicky viazaný selén, u ktorých bol popísaný v literatúre významný imunomodulačný, antibakteriálny, antivirový a antialergický efekt. Rozširujú možnosti spektra očistné kúry od mikroorganizmov a ich endotoxínov. Prídavok extraktu z indickej Bakopy úzkolistej má slúžiť k zmierneniu únavy a depresívnych stavov, ktoré sprevádzajú výskyt chlamýdií. Nové rozšírené zloženie doplnku stravy prinieslo zvýšenie efektu očistnej kúry pri výskyte Chlamýdie pneumonie a potvrdil sa i predpoklad u borélií, ktorý bol prisudzovaný pôvodnému PM Chlamydilu®. Výsledky dvojročného sledovania podávania 6 tbl. PM Chlamydilu® Extra MUDr. R. Ammera [3] u 30 pacientov vo veku do 45 rokov a 30 osob vo veku 59-65 rokov preukázali, že očistná kúra od včas zistených aktívnych i latentných Chlamýdií pneumonie prebieha behom 4 mesiacov. S ohľadom na malé zostatkové hodnoty IgG (pamäťové protilátky, endotoxíny) je patrne vhodné predĺžiť očistnú kúru na 6 mesiacov. To isté je zrejmé i u očistnej kúry pri výskyte borélií v organizme.
U ďalších 30 osôb vo veku nad 50 rokov s komplikovanými chronickými respiračnými infekciami bol PM Chlamydil® Extra aplikovaný ako doplnok antibiotickej liečby a očistná kúra po podaní antibiotik. Po poklese hodnôt protilátok IgA a IgM Chlamýdie pneumonie a pľúcnej toxoplazmózy behom 6 až 9 mesiacov bolo vhodné očistnú kúru behom ďalších 12 mesiacov opakovať s ohľadom na zvýšené hodnoty protilátok IgG a subjektivné potiaže. Príspevok očistnej kúry PM Chlamydilu® Extra byl MUDr. R. Ammerom hodnotený viac než pozitívne.
Z hľediska subjektivnych potiaží bol u PM Chlamydilu® Extra jeho spotrebiteľmi ďalej vyzdvihovaný protiúnavový efekt a zvýšená odolnosť proti napadnutím banálnymi respiračnými vírusmi. Vplyvom tohto je PM Chlamydil® Extra obľúbený po odoznení chlamýdiových či boreliových infekcií obzvlášt v jesennom a zimnom období.

 Upozornenie:

Doplnok stravy z bylin!
Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí! Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotné a kojace ženy. Nevhodné pre osoby citlivé na včelie produkty a acetylsalyciláty. Nadmerná konzumácia môže vyvolať preháňajúce účinky. Uchovávat pri teplote do 25 °C. Chrániť pred svetlom.

Zoznam použitých prameňov a literatury:
[1] MUDr. B. Ždichynec, CSc., Chronická chlamydióza v praxi, zpráva soukr. zdrav. centrum Medicom, Praha 2006
[2] MUDr. Mucha - Klinické testování PM Chlamydilu®, soukromá ambulance, Pohořelice, 2006
[3] MUDr. R. Ammer - Klinické testování PM Chlamydil® Extra, soukromá ordinace ORL, Stará Turá, 2008
[4] MUDr. B. Ždichynec, CSc., Ing. J. Novotný - Chlamydie a respirační onemocnění, Váš Osobní lékař 12, 2007

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info