Panel používateľa

Quinoa 250 g Bio

Quinoa 250 g Bio

Quinoa pochádza pôvodne z juhoamerických Ánd, bola ich základnou potravinou a nazývali ju matkou obilia.Dnes je pre svoje výnimočné nutričné vlastnosti nazývaná superobilnina budúcnosti.Quinoa obsahuje vysoké množstvo bielkovín so vzácne vyváženým podielom aminokyselín.Quinoa je prirodzene bezlepková, ľahko stráviteľná

2,30 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Bio Nebio

Quinoa je excelentným zdrojom vápnika a bielkovín. Obsahuje všetkých 8 základných aminokyselín, rovnako ako potraviny živočíšneho pôvodu. Vyšší je hlavne obsah lzyínu, histidínu, metionínu a cysteínu. 

Z minerálnych látok je tiež dobrým zdrojom železa, fosforu, draslík, zinok a vitamínov skupiny B a E

Naša quinoa je vykúpená v rámci fair trade projektu HAND IN HAND od združenia drobných poľnohospodárov Anapqui, ktorí obrábajú pôdu tradičným ručným spôsobom na náhornej plošine Altiplano v nadmorskej výške až 4000 metrov.

HMOTNOSŤ: 250 g

KRAJINA PÔVODU: Bolívia

PRÍPRAVA: Quin prepláchneme studenou vodou a varíme podobne ako ryžu. Necelé 2 hrnčeky vody a 1 hrnček quinoa privedieme k varu a varíme 15 - 20 min ""na skus"" podobne ako cestoviny al dente.

POUŽITIE: Quinou používame ako prílohu namiesto ryže či zemiakov, ako základ sýtych šalátov a závarku do polievok, ak príprave sladkých kaší a nákypov.

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info