Panel používateľa

Quinoa 250 g Bio

Quinoa 250 g Bio

Quinoa pochádza pôvodne z juhoamerických Ánd, bola ich základnou potravinou a nazývali ju matkou obilia. Dnes je pre svoje výnimočné nutričné vlastnosti nazývaná superobilnina budúcnosti. Quinoa obsahuje vysoké množstvo bielkovín so vzácne vyváženým podielom aminokyselín. Quinoa je prirodzene bezlepková, ľahko stráviteľná

2,60 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Bio Nebio

Quinoa je excelentným zdrojom vápnika a bielkovín. Obsahuje všetkých 8 základných aminokyselín, rovnako ako potraviny živočíšneho pôvodu. Vyšší je hlavne obsah lzyínu, histidínu, metionínu a cysteínu. 

Z minerálnych látok je tiež dobrým zdrojom železa, fosforu, draslík, zinok a vitamínov skupiny B a E

Naša quinoa je vykúpená v rámci fair trade projektu HAND IN HAND od združenia drobných poľnohospodárov Anapqui, ktorí obrábajú pôdu tradičným ručným spôsobom na náhornej plošine Altiplano v nadmorskej výške až 4000 metrov.

HMOTNOSŤ: 250 g

KRAJINA PÔVODU: Bolívia

PRÍPRAVA: Quin prepláchneme studenou vodou a varíme podobne ako ryžu. Necelé 2 hrnčeky vody a 1 hrnček quinoa privedieme k varu a varíme 15 - 20 min ""na skus"" podobne ako cestoviny al dente.

POUŽITIE: Quinou používame ako prílohu namiesto ryže či zemiakov, ako základ sýtych šalátov a závarku do polievok, ak príprave sladkých kaší a nákypov.

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info