Panel používateľa

Amarant 500 g Bio

Amarant 500 g Bio

Amarant vyniká vysokým obsahom kvalitných bielkovín, dokonca vyšším, než väčšina strukovín. Svojim aminokyselinovým zložením sa blíži bielkovinám živočíšneho pôvodu - podobne ako bielkoviny quinoi. Taktiež je bohatý na vlákninu, je bezlepkový.

2,10 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Bio Nebio

Amarant je vynikajúcim zdrojom minerálnych látok - železa, vápniku a horčíku. Z vitamínov nám dodáva B vitamíny, vitamín E a C

Amarant je tiež pozoruhodný svojim obsahom skvalenu, ktorý sa tvorí v pečeni vyšších živočíchov. Skvalen sa v organizme podieľa na biosyntéze cholesterolu, steroidných hormónov a vitamínu D.

Amarant zásobuje telo výživnými látkami a bielkovinami, ktoré sú oproti živočíšnym ľahko stráviteľné a nezaťažujúce. Zo zdravotného hľadiska amarant napomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi, pôsobí preventívne pred mozgovou mrtvocou a taktiež chráni srdce. Je skvelým doplnením redukčných diét.

Z pohľadu čínskej dietetiky vysušuje vlhkosť a posilňuje ľadviny.

Amarant neobsahuje jednoduché cukry a vďaka nízkemu glykemickému indexu je vhodný i pre ľudí trpiacich cukrovkou či nadváhou. Športovcom dodá energiu, bielkoviny podporujú rast svalov.

Amarant môžme pri varení skombinovať s inými obilovinami, čím zvýšime ich nutričný obsah

Hmotnosť : 500g

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info