Panel používateľa

Melasa čierna 450g

Melasa čierna 450g

Trstinová melasa je hustý tmavý sirup, ktorý vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe trstinového cukru. Využíva sa ako náhradné sladidlo a má tiež celý rad zdraviu prospešných vlastností. Táto melasa je v Bio kvalite.

3,80 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Bio Nebio

Hoci je trstinová melasa zdravším sladidlom z pohľadu obsahu cenných minerálov, konzumujte ju s mierou! Pozor by si mali dať hlavne pacienti citliví na zvýšenie hladiny cukru (diabetici) - obsah sacharidov je totiž v melase pomerne vysoký.

Hoci je trstinová melasa zdravším sladidlom z pohľadu obsahu cenných minerálov, konzumujte ju s mierou! Pozor by si mali dať hlavne pacienti citliví na zvýšenie hladiny cukru (diabetici) - obsah sacharidov je totiž v melase vysoký.

Melasa a minerály
Trstinová melasa je bohatým zdrojom vápnika a horčíka. Tieto minerály je vhodné navýšiť vo vyššom veku, kedy vzhľadom na možné riziko rozvoja osteoporózy sú pre naše telo obzvlášť dôležité. Melasa obsahuje tiež vyššie množstvo železa. Ide o železo v prírodnej forme, ľahko vstrebateľné, ktoré je ideálne predovšetkým pri liečbe chudokrvnosti a taktiež pre deti, tehotné a dojčiace matky, seniorov, športovcov 

K tomu tiež obsahuje celý rad ďalších minerálov, ako je napríklad fosfor, mangán, draslík, meď alebo sodík a zároveň je bohatá na vitamíny B3, B6, B1 a B2, alebo riboflavín.

Odporúčaná denná dávka: 2-4 kávové lyžičky = cca 40g

Krajina pôvodu: Paraquay

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info