Panel používateľa

Melasa čierna 450g

Melasa čierna 450g

Blahodárny účinok šťavy z cukrovej trstiny na zdravie bol známy po stáročia, a ako liek sa používala už v stredoveku. V minulom storočí však vplyvom pokroku farmaceutickej vedy takmer upadla do zabudnutia. Trstinový extrakt „Čierny zázrak" je dokonale harmonizovanou sústavou a bohatým zdrojom dôležitých stopových prvkov a minerálnych látok.
Melasa z trstiny je vyhľadávaná hlavne pre vysoký obsah železa, vápnika, horčíka a minerálov.
Trstinová melasa obsahuje stopové prvky a minerály ako chróm, zinok, selén, mangán, molybdén, meď, horčík, fosfor a ďalšie. Dôležitou súčasťou melasy je vápnik, železo, sodík a draslík. To však nie je všetko. V melase sa taktiež nachádza sedem esenciálnych, pre človeka veľmi významných aminokyselín. Tie si naše telo nedokáže vyrobiť, preto sa do organizmu dostávajú potravou.
Melasa však obsahuje aj celý rad vitamínov – vitamín A, D, vitamíny skupiny B. Dôležitou zložkou sú enzýmy a nenasýtené mastné kyseliny: linel, linolen, olein a plamitin. Enzýmy ako aktivátory a kyseliny ako regulátory sú veľmi dôležitou zložkou udržujúcou pevné zdravie, a teda života vôbec. Melasa nám môže poskytnúť spoľahlivú prevenciu proti celému množstvu chorôb.
Uvedieme niektoré :

Cievny systém: artérioskleróza, vysoký krvný tlak, angína pectoris, infarkt, kŕčové žily, anémie, hemoroidy
Koža a sliznice: dermititída, ekzémy, psoriáza, bercové vredy, zápal priedušiek
Pohybové ústrojenstvo: artritída, artróza, reumatické ochorenia, kostné metastázy, osteoporóza
Poruchy metabolizmu: chronická zápcha, diabetes, žlčníkové a obličkové kamene, obezita, zažívacie problémy, hypovitaminóza
Poruchy nervové: neuróza, migrény
Poruchy gynekologické: dysmenorhea, zápaly vaječníkov.
Použitie:
Trstinový extrakt je možné užívať rôznymi spôsobmi: Buď samotný na lyžičke, alebo si ho môžete pridať do mlieka, čaju, kakaa, bielej kávy, pudingu, jogurtov...
Môžete ho užívať kedykoľvek počas dňa a to pred jedlom, počas jedla alebo po ňom, tak ako Vám to najviac vyhovuje. Pri kožných ochoreniach, vredoch alebo reumatických ťažkostiach je potrebné ho aplikovať zvonka, v podobe zábalov a kúpeľov.
Odporúčaná denná dávka: 2-4 kávové lyžičky = cca 40g

100% čierna melasa vyrobená z lisovaného trstinového cuktu.

Krajina pôvodu: Švajčiarsko

4 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Bio Nebio


Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info