Panel používateľa

Poltavsky Bishofit - Extrakt ihličnanov 400 ml

Poltavsky Bishofit - Extrakt ihličnanov 400 ml

Poltavský bišofit Koncentrát prírodných extraktov ihličnanov, jalovca a eukalyptu s bishofitom. Prírodný roztok je určený pre relaxačné kúpele, vhodný aj na vtieranie do pokožky problemových a bolestivých miest, prípadne zábaly. Má upokojujúci účinok na nervovú sústavu vďaka vysokému obsahu minerálov a najmä horčíka. Protizápalový a dezinfekčný účinok sa prejaví vtieraním bišofitu na bolestivé hrdlo, dutín a pod.

8 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Poltavský BISHOFIT - minerál starovekého mora, ťažený z hĺbky 2,5 km.

Pred miliardou rokov v praoceáne začal vznikať pozemský život. Približne pred 200 miliónmi rokov, vplyvom geologických procesov vody praoceánu skryštalizovali a zmizli v hlbinách zeme. Vody oceánov a morí sa líšili od tých dnešných, keďže neboli chlorido-sodíkové ale chlorido-horčíkové. V genetickej pamäti človeka zostalo minerálne zloženie praoceánu matricou energie a genetickým kľúčom k jeho zdraviu.

Výskumy posledných rokov ukazujú, že deficit horčíka sa prejavuje nielen neurologickými a kardiologickými symptómami (depresie, nervozita, nespavosť, tachiarytmia, hypertenzia), ale aj poruchami v imunitnom systéme, onkopatologickými príznakmi, poruchami látkovej výmeny a tzv. syndrómom chronickej únavy. Prispieva k zápalovým procesom, displaziii kĺbov, narušeniu prisvojovania vápnika a jeho vymývaniu z kostného tkaniva. Glukokortikoidy a zápalové ochorenia žalúdočno-tráviaceho systému komplikujú prisvojovanie horčíka, prijímaného cez tráviaci trakt, prehlbujúc jeho deficit v organizme.

Poltavský Bishofit je geologickým vrstovníkom Mŕtveho mora, ale na rozdiel od neho má komplexnejšie minerálne zloženie, vyšší obsah horčíka a preto väčšie ozdravovacie a liečebno-profylaktické možnosti. Obsahuje viac ako 10% ionizovaného horčíka a ďalšie mikroelementy ako jód, bróm, železo, zinok, mangán, kremík, striebro a veľa iných. Unikátna je jeho rýchla transkutánna (cezkožná - cez mazové a potné žľazy) schopnosť dostať sa na problémové miesta. Tým je dosiahnutá jeho vysoká účinnosť.

Originálny prírodný ukrajinský bishofit sa nazýva Poltavský BISHOFIT. 

Objavenie a výskum

Bishofit v Poltave (mesto na severovýchode Ukrajiny) bol prvýkrát vyťažený zhruba pred dvadsiatimi rokmi. Bol objavený náhodou, zemní vŕtači po kontakte s vyťaženou kvapalinou pocítili jej priaznivé účinky na kĺby, zmiernenie alebo i odstránenie pocitu únavy po námahe. Tieto účinky pritahli pozornosť vedcov a lekárov.

Viac ako 15 rokov vedci z Dnepropetrovska, Záporožia, Odesy a Poltavy (členovia Lekárskej Akadémie doktori vied, profesori G.W.Dziak, W.I.Mamčur, A.M. Zorin, V.O.Golovkin ) skúmali zloženie a účinok bishofitu na priebeh rôznych ochorení a patologické stavy.

Po sérii experimentálnych a klinických testov sa podarilo určiť biologické a biochemické podmienky účinku bishofitu na priebeh mnohých chorôb, jeho viacsmerový, profylaktický a liečebný efekt. Počiatočné odporúčania, týkajúce sa jeho použitia len ako protizápalového prostriedku pri chorobách imunitného systému boli postupne rozšírené na ďalších viac ako 50 iných možností použitia. Ako vedci, tak aj lekári získali pozitívne výsledky pri využití bishofitu v reumatológii, kardiológii, gastrológii, otolaryngológii, traumatológii, stomatológii, dermatológii, endokrinológii, kozmetike, ako aj v liečení chorôb z ožiarenia u osôb, likvidujúcich dôsledky havárie v Černobyle.

Laboratórne výskumy ako aj klinické testy potvrdili jeho výrazné protizápalové a spazmolytické účinky, vplýva na procesy lokálnej imunity cez stimuláciu aktivity fagocytov (bunky v krvi, zodpovedné za pohlcovanie cudzorodých látok), môže taktiež brzdiť rozvoj patogénnej flóry, plesní a žalúdočných baktérií.

Najprv bol bishofit využívaný v komplexnej liečbe zápalovo - dystrofických ochorení pohybového aparátu ako aj periférnej nervovej sústavy v podobe vaňových kúpeľov, obkladov a masáží. V poltavských klinikách bola skúmaná a dokázaná účelnosť použitia bishofitu pri angiopatii a chorobách žlčových ciest.

Vďaka svojemu zloženiu a účinkom môže zastupovať horčíkové, jódové a brómové soli, tradične využívané vo fyzioterapii a balneológii. Unikátne zloženie, pôsobenie a biologické vlastnosti bishofitu ho predurčujú na použitie v kozmetických preparátoch. Okrem protizápalových účinkov má taktiež výrazné tonizujúce, regeneračné a výživové účinky, blahodárne pre pokožku a nechty.

Odporúčaný je aj v oblasti športu a fitnes, odstraňuje únavu svalstva. Zmierňuje dôsledky úrazov.

Zloženie bishofitu

Horčík Mg 100g/l

Spolu s vápnikom a vitamínom D sa podieľa na vytváraní kostného tkaniva. Zabezpečuje energiou každú bunku organizmu. Reguluje tonus svalstva a ciev, normalizuje krvný tlak a srdcovo-cievnu činnosť.

Zlepšuje mozgový krvný obeh, aktivuje celkový metabolizmus, má protistresový účinok

Draslík K 5g/l

Reguluje svalovo - nervovú a srdcovo-cievnu činnosť, má antisklerotické účinky.

Bróm Br 3.6g/l

Vplýva na rovnováhu pochodov dráždenia mozgovej kôry, má upokojujúce účinky

Vápnik Ca 1g/l

Formuje zdravé kostné tkanivo, je potrebný pre zlepšenie zrážanlivosti krvi a zníženie priepustnosti stien ciev.

Jód I 50mg/l

Normalizuje činnosť štítnej žľazy, chráni pred artériosklerózou, má protizápalové účinky.

Ďalšie mikroelementy, slúžiace ako stavebné prvky enzýmov, vitamínov a neurotransmiterov:

Fe, Se, Zn, Cu, Si, Mn, Ag, Au, Co, Cr, Mb, Pt

Zvyšujú ochranné a adaptívne možnosti organizmu
Zlepšujú imunitné schopnosti
Aktivujú celkový metabolizmus

Dôležitosťou horčíka v mnohých biochemických procesoch v živom organizme ako aj vzájomným spolupôsobením minerálov bishofitu je podmienená jeho vysoká biologická účinnosť a vplyv na zlepšenie metabolických procesov.

O horčíku

Najdôležitejší minerál, potrebný pre činnosť nervovej, srdcovo-cievnej sústavy a pohybového aparátu. Viac ako 50% horčíka je obsiahnuté v kostiach a chrupavkách, preto má spolu s vápnikom a vitamínom D kostnotvornú úlohu.

Necelých 50% horčíka sa nachádza v srdci a svalstve, menej ako 1% v plazme krvi.

Horčík hrá dôležitú úlohu v regulácii srdcovo-cievnej činnosti, nervovej aktivity, neurónovo-svalového prenosu, svalového tonusu.

Biologická úloha horčíka v organizme

• je aktivátorom viac ako 300 enzýmov

• reguluje vápnikovú rovnováhu

• podieľa sa na syntéze bielka a regulácii imunity

• podieľa sa na tvorbe zubov a kostného tkaniva

• podieľa sa na regulácii glukózy

• zabezpečuje energiu pre každú bunku organizmu

• reguluje neurónový prenos a nervovo-svalovú vodivosť

• reguluje tonus vnútorných orgánov

Horčík ako prirodzený regulátor vápnikovej rovnováhy riadi množstvo vápnika v chrupavkách a kostiach

Alternatívne produkty

 • Artroplast gel Vertera

  ARTROPLAST Vertera gél je určený na obnovu chrupaviek, kĺbov a...

  55 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Arthromix Kĺbová výživa 90 tabl.

  Arthromix - Fytokomplex pre podporu kĺbov a chrupaviek.

  24 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Kolagén - Inca Collagen

  Kolagén Inca Collagen je 100% čistý morský kolagén bez prísad. Inca...

  49,90 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Collagen Optimal Plus

  Tekutý kolagén OPTIMAL Plus F-PRO® vo forme peptidov je jedinečný...

  54,90 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Kĺby - tinktúra zo zmesi pupeňov

  Kĺby - tinktúra zo zmesi pupeňov Podporuje liečbu ťažkostí s kĺbmi...

  9,20 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Kĺby - bylinný čaj sypaný

  Kĺby - bylinný čaj sypaný je nápomocný pri bolestiach kĺbov,...

  3 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Poltavský bishofit ELIT 250ml

  Poltavský bishofit je prírodný roztok bohatý na minerály, najmä...

  5,90 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

 • Kĺbový čaj 50g

  Kĺbový čaj Pre dobrý stav kĺbov, pri zlej pohyblivosti a...

  2,90 € s DPH

  Dostupnosť: Skladom

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie