Panel používateľa

Chlorela tablety 100 g

Chlorela tablety 100 g

Chlorela tablety 100 g je jednobunková zelená riasa, ktorá predstavuje jeden z najbohatších zdrojov vitamínov, minerálov, bielkovín a ďalších vzácnych látok

13,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Chlorela tablety 100 g

Chlorella Pyrenoidosa je jednobunková zelená riasa, ktorá predstavuje jeden z najbohatších zdrojov vitamínov, minerálov, bielkovín a ďalších vzácnych látok.

Obsahuje rastový faktor (CGF), ktorý má výrazný omladzujúci a posilňujúci efekt a zvyšuje rýchlosť rastu prospešnej črevnej mikroflóry. Pomáha odstrániť chronickú zápchu, plynnatosť, čistí tráviace ústrojenstvo a má probiotické účinky. Vďaka vysokému obsahu chlorofylu zlepšuje krvný obraz, podporuje metabolizmus, urýchľuje hojenie rán, bráni zápalom a súčasne pôsobí ako prírodný dezodorant. Sporopolleín, ktorý je obsiahnutý v bunkovej stene Chlorelly má unikátne detoxikačné účinky, pomáha odstrániť z tela ťažké kovy, chemické toxíny a iné jedované látky. Pomáha pri únave a nedostatku vitality, spomaľuje starnutie organizmu. Obsahuje látku Chlorellín, ktorá funguje ako prírodné antibiotikum. Keďže pôsobí iba proti patogénnym organizmom nepoškodzuje tráviacu mikroflóru. Chlorella tiež reguluje pH v organizme a vytvára podmienky pre správne fungovanie imunitného systému. Antioxidanty v nej obsiahnuté znižujú škodlivé účinky voľných radikálov. Odborníci tvrdia, že obsahuje kompletné spektrum výživných látok i energiu všetkých prírodných živlov. Okrem tohto obsahuje cez 50% bielkovín, 20% sacharidov a 10% tukov. Nechýbajú ani ďalšie užitočné vitamíny a minerály, a pre svoje unikátne zloženie je táto mikroriasa často označovaná za jednu z najzdravších potravín.

Pestovanie a spracovanie

Táto Chorella pochádza od anglického dodávateľa, pre ktorého je organicky pestovaná na japonských ostrovoch v Juhočínskom mori, vzdialených od priemyselných oblastí. Podnebie bohaté na slnečný svit a čistota prostredia sú zárukou najvyššej kvality produktov. Výroba začína pestovaním mladých rias v laboratóriu, ktoré sú potom premiestnené a pestované prirodzenou fotosyntézou vo vonkajších pestovacích nádržiach, ktoré obsahujú prírodnú filtrovanú vodu. Akonáhle sa dosiahne požadovaná kvalita Chlorella sa zbiera, potom sa vysuší pomocou najmodernejšieho procesu refrakčného odparovania a vytvorí sa prášok. Pri tomto šetrnom spracovaní nestráca prakticky žiadne nutričné hodnoty. Potom sa riasa dezintegruje ( delí sa jej bunečná stena) aby bola dosiahnutá vyššia účinnosť hotového produktu. Tento prášok sa potom exportuje do Veľkej Británie, kde sa ďalej spracúva v moderných farmaceutických prevádzkach. Vo výrobe nie sú požité žiadne ďalšie prísady a produkty obsahujú iba 100% čistú ekologicky pestovanú BIO Chlorellu.

Ekologická Certifikácia

Táto Chlorella je certifikovaná Soil Association, certifikačným orgánom vo Veľkej Británii. Podmienky certifikácie sú upravené podľa DEFRA (Ministerstvo životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka). Úlohou Soil Association je zabezpečiť, aby všetky potraviny predávané ako ekologické boli pestované a spracované podľa prísnych pravidiel. Je to tým, že všetky fázy auditu dodávateľského reťazca, a to od pestovania, exportu až po spracovanie sú zaznamenávané. Soil Association certifikácia - označená logom Soil Association a EÚ na našich obaloch je zárukou, že naši zákazníci kupujú ekologický výrobok. Všetky ekologicky certifikované výrobky musia niesť certifikačný kód na obale. Vo Veľkej Británii, má formát GB-ORG-XX, XX označujúci orgán vydania certifikátu. Soil Association kód pre naše výrobky je GB-ORG-05.

Prečo je Chlorella tak unikátna?

Bielkoviny tejto riasy sa svojím charakterom viac podobajú bielkovinám živočíšnym ako rastlinným, ale sú pritom výrazne zdravšie než klasické živočíšne proteíny.

Chlorella sa vyznačuje vysokou koncentráciou chlorofylu, obsahuje viac chlorofylu než akákoľvek iná známa rastlina (päťkrát toľko ako spirulina a 10x toľko ako lucerna). Chlorofyl bol cenený ako najsilnejší detoxikačný a čistiaci prostriedok v prírode. Chlorella je tiež super koncentrát vitamínov, minerálov, bielkovín, vlákniny, beta-karoténu, nukleových kyselín (RNA a DNA) a aminokyselín. Vzhľadom k tomu, že Chlorella je čisto prírodný produkt, sú živiny v nej obsiahnuté v rovnováhe a štruktúre, v akej to príroda chcela.

Okrem detoxikácie vášho organizmu, Chlorella pomáha predlžovať vek vášho tela. Obsahuje totiž najbohatšie zdroje proti starnutiu RNA a DNA. Ako možno viete, RNA a DNA sú základnými stavebnými kameňmi života. DNA je chemický plán pre nové bunky, ktorý vysiela molekuly RNA ako tím dobre vyškolených pracovníkov, ktorí umožňujú reprodukovať bunky. RNA a DNA sú kľúčovými nutričnými faktormi pre dlhovekosť a umožní vám tak zostať aj vo vyššom veku zdravý. Rozsiahly výskum ukázal, že Chlorella obsahuje viac ako 10% ribonukleovej kyseliny (RNA) a 3% deoxyribonukleovej kyseliny (DNA), a je najbohatším zdrojom nukleových kyselín. Odporúčaná denná porcia chlorelly 5g poskytuje sedemnásťkrát vyššie množstvo DNA a RNA ako v ktoromkoľvek inom jedle.

Avšak, tu nutričné výhody Chlorelly nekončia. Účinok Chlorelly leží hlboko vnútri jej bunkového jadra v podobe nukleotidov-peptidického komplexu známeho tiež ako Chlorella rastový faktor, alebo CGF. Chlorella rastový faktor, je neuveriteľne silná látka, ktorá sa používa v liečbe mnohých chorôb. CGF obsahuje celý rad jedinečných látok, ako sú nukleové kyseliny, aminokyseliny, peptidy, vitamíny a polysacharidy, ktoré poskytujú to, čo vaše telo potrebuje k stavbe novej, silnej a zdravej bunky. Úžasný CGF podporuje tvorbu bielkovín, enzýmov a ATP (energia molekuly). Vzhľadom ku všetkým svojim jedinečným vlastnostiam CGF bolo preukázané, že chlorela dokáže stimulovať imunitný systém, urýchľuje hojenie a udržuje zdravé tkanivá, revitalizuje a posilňuje celé telo na bunkovej úrovni. Poskytuje tiež antioxidanty, beta-karotén, a polysacharidy (beta-glukány). Polysacharidy obsiahnuté v chllorere stimulujú produkciu interferónu, ktorý je dôležitý pre dobrý imunitný systém. Taktiež poskytuje materiály pre revitalizáciu a opravu buniek, čo prispieva k rýchlemu hojeniu, rastu životnej energie a mladistvému vzhľadu.

Pri čom pomáha Chlorella ?

Užívanie Chlorelly má pozitívny vplyv na naše zdravie. Chlorela je nápomocná, keď potrebujeme:

zvýšiť celkovú odolnosť organizmu
chrániť bunky a tkanivá pred pôsobením voľných radikálov
regulovať hladinu cholesterolu a tlak krvi
robiť prevenciu nádorových ochorení a chorobách srdca a ciev
podporovať regeneráciu tkanív pri poškodení
zvyšovať účinnosť inzulínu a kontrolovať hladinu cukru v krvi
lepšie sa vysporiadať so stresovými situáciami a vyčerpaním

 Chlorela - návrat k mladosti To, aký sme starí ovplyvňuje náš vek, genetika, psychika, vonkajšie okolnosti a tiež životný štýl, najmä naše stravovacie návyky. Ak sa chceme udržať dlhšie fit a mladí, mali by sme do svojho jedálnička Chlorellu rozhodne zaradiť. Chlorella náš jedálniček prelustruje a zneškodní škodlivé zložky. Nedokáže zničiť priamo všetky vírusy a baktérie, neotupí akútnu bolesť, dokáže ale telu získať väčšiu imunitu. Vytvára bojisko pre nepriateľské nepriateľské organizmy a ústretové prostredie pre organizmy prospešné. Vďaka čistiacim účinkom naštartuje obranné mechanizmy a dodá energiu k boju o to najcennejšie, čo máte, o váš vlastný život.

 Ako užívať: doporučená denná dávka je 6 tabliet á 500 mg denne. Dennú dávku doporučujeme rozdeliť na 3 x 2 tabletky. Najlepšie 30 min. pred jedlom. Zapiť dostatočným množstvom tekutiny, minimálne 200 ml (čistej vody). Netreba zabúdať, že chlorela uvoľňuje z tela odpadové látky a toxíny !

 Upozornenie: tabletky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy. Po otvorení uschovajte uzavreté na suchom a chladnom mieste, mimo dosahu malých detí. Pri obtiažach znížte dávky a poraďte sa s Vašim lekárom.

 Upozornenie: Obmedzenie pre zelené potraviny

Zelené potraviny stravy sa nedoporučuje užívať :

- Po transplantácii orgánov (najmenej 9 mesiacov po transplantácii neužívať)

- Pri akútnej pľúcnej embólii

- Pri akútnom zápale hlbokého žilového systému

- Po operácii tráviaceho systému alebo jeho časti (aspoň týždeň nejesť zelené potraviny)

- Pri ožarovaní (3 dni pred a 3 dni po ožarovaní)

- Pri Crohnovej chorobe v aktívnej fáze (chlorella nevhodná)

Všeobecne sa odporúča užívať mladý jačmeň a sladkovodnú riasu súčasne a dlhodobo. Ich účinok sa spoločným užívaním niekoľkonásobne zvyšuje.

Pretože zelené potraviny podporujú organizmus vo vylučovanie cudzorodých látok z tela, je lepšie užívať klasické lieky pol hodiny pred užitím zelených potravín.

Výrobca: NATURA e VITA s.r.o.

Krajina pôvodu:Veľká Británia

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie