Mandlový olej Bio 250ml - Stöger

Mandlový olej Bio 250ml - Stöger

BIO Mandlový olej 100% za studena lisovaný olej z jadier mandle- jednodruhový. Vlastnosti a indikácie Olej z mandlí je bohatý na všetky základné živiny: proteíny, celý komplex esenciálnych aminokyselín, tuk, kyselina linolová, uhľohydráty, vitamíny, minerály. Obsah vápnika je v mandliach oveľa vyšší ako v mlieku. Taktiež je dôležitý vzájomný pomer minerálov. Vápnik, ako aj fosfor a horčík, musia byť v tele v správnom pomere a čím viac na to pri výbere jedál pamätáme, tým lepšie pre telo.

11,80 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Stöger

Je dokázané, že strava s vysokým obsahom fosforu, v ktorej prevláda mäso, spomaľuje vstrebávanie vápnika v črevách.

Stopové prvky: mandle sú veľmi bohaté na zinok, meď a mangán, Vďaka tomuto skvelému zloženiu, ľahkej stráviteľnosti sú mandle veľmi cenné a užitočné najmä v prípadoch: - poruchy nervového systému, stresu, a duševnej alebo fyzickej únavy.

Správna rovnováha medzi atómami vápnika, horčíka a draslíka udržuje silu svalov a zabraňuje nervovej podráždenosti.

Nedostatok vápnika v krvi zapríčiňuje nervozitu. Pomer týchto minerálov v mandliach zabezpečuje zdravé fungovanie nervového systému. Optimálne množstvo fosforu a polynenasýtených mastných kyselín (ako kyselina linolová) pomáha pri tvorbe fosfolipidov, základných zložiek bunkových membrán neurónov.

Pravidelná konzumácia mandľového oleja posilňuje nervy, dodáva pevnosť svalom a pomáha prekonať stres, depresiu a únavu.

Športovci a ťažko fyzicky pracujúci nájdu v mandliach potravu, ktorá poskytuje veľa energie a je okrem toho aj osviežujúca a zdravá.- vysokého cholesterolu: Napriek tomu, že sú mandle a olej z nich také bohaté na tuk, nezvyšujú cholesterol, ale v skutočnosti ho znižujú. To isté platí aj o vlašských orechoch. Je to vďaka vyváženému pomeru mastných kyselín v mandliach a ich bohatosti na vitamín E s intenzívnym antioxidačným účinkom.
 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info