Panel používateľa

Hrozienka sultánky nesírené 200 g

Hrozienka sultánky nesírené 200 g

Sladké hrozienka, ktoré neboli ošetrené oxidom siričitým alebo siričitanmi. Boli sušené na slniečku a povrchovo ošetrené bio olejom. Z projektu Turecko.


Hrozienka zvané sultánky sú získavané sušením veľkých žltozelených bobúľ hrozna a vynikajú plnosťou chuti a mäkkosťou. Naše sultánky boli pestované podľa zásad kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, sú nesírené, nekonzervované oxidom siričitým alebo siričitanmi.
 

1,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Bio Nebio

Namiesto obvyklého sírenie použili alternatívne metódy zabezpečujúce potrebnú trvanlivosť. Pred sušením sa zozbierané hrozno krátko ponorí do 5%-ného roztoku potaše (uhličitanu draselného) s trochou bio olivového oleja. Tak sa skráti doba sušenia na slniečku a zmenší sa tým riziko zmeny počasia. Sultánky sa sušia len tri až päť dní a uchovajú si počas tohto procesu svoju svetlú farbu - a bez sírenia! Po sušení sa Sultana umyjú a ručne roztriedi. Zlepovanie sultánok sa zabráni orosením bobuliek trochou bio slnečnicového oleja. Koncentrácia oleja nesmie presiahnuť 0,5%.
Tieto sultánky pochádzajú z projektu TURECKO spoločnosti Rapunzel.
HMOTNOSŤ: 200 g
KRAJINA PÔVODU: Turecko
POUŽITIE: Na pečenie a varenie, do jogurtu, müsli a dezertoch. Ako náhrada cukru a ostatných sladidiel.
VÝŽIVOVÉ INFORMÁCIE: Rovnako ako ostatné sušené ovocie, aj hrozienka sú koncentrovaným zdrojom energie, cukru a živín. Okrem iného obsahujú vlákninu (cca 5,4 g na 100 g) a v menšom množstve aj železo, draslík a vitamíny radu B.
100 g obsahuje v priemere:

Energia: 1113 kJ / 266 kcal
Vápnik: 52 mg (6,3% DDD)
Železo: 1,8 mg (13% DDD)
Draslík: 860 mg (25% DDD)
Vitamín B1: 0,1 mg (7% DDD)
Vitamín B2: 0,08 mg (5% DDD)
 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info