Červený palmový olej-Carotino

Červený palmový olej-Carotino

Carotino je zmes oleja z plodov červenej palmy prirodzene bohatého na živiny a kanolového oleja, ktorá je bohatá na vitamíny a neobsahuje cholesterol.

Úžasný prínos červeného palmového oleja, ako aj oleja Carotino pre zdravie je v Európe relatívne neznámy - inde vo svete sú však už dlho uznávané a tento lahodný, prírodný a zdravý olej sa každý deň používa v miliónoch domácností!

Ak jednoducho začnete používať olej Carotino namiesto svojho zvyčajného rastlinného alebo olivového oleja, dodáte tým svojej strave celý rad prospešných živín bez toho, že by ste si to vôbec všimli – a zároveň vylúčite celý rad potenciálne škodlivých prísad, akými sú napríklad modifikované tuky.

Olej Carotino je taký bohatý na prírodne sa vyskytujúce vitamíny a živiny, že je zložité v krátkosti zhrnúť všetky jeho prínosy, preto dúfame, že si nájdete pár minút na preštudovanie tejto internetovej stránky, aby ste získali viac informácií.

Olej Carotino je:
• Lahodná a zdravá alternatíva olivového oleja a ostatných kuchynských olejov
• Jedinečne bohatý na prírodný provitamín A a prírodný vitamin E
• Bohatý na esenciálne mastné kyseliny omega 3 a omega 6
• Dobrý prírodný zdroj lykoprénu a koenzýmu Q10
• 100 % prírodný a s nulovým obsahom cholesterolu
• Ideálny na varenie vrátane pečenia, opekania, praženia a šalátových dressingov

4,56 € s DPH

5,70 € s DPH Zľava 1,14 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Carotino (UK) Ltd.

Olej Carotino je lahodný, prírodný olej, ktorý neobsahuje cholesterol, ani geneticky modifikované zložky. Je bohatý na zdravé mononasýtené kyseliny a je ideálny na varenie, pečenie, praženie, opekanie a šaláty.

Ide o jedinečnú zmes kanolového oleja a oleja z červenej palmy získavaného z plodov červenej palmy. Je prirodzene bohatý na antioxidant provitamín A (alfa a beta karotény) a na vitamín E. Zároveň je dobrým prírodným zdrojom kyselín omega 3 a omega 6, lykoprénu a koenzýmu Q10. Olej Carotino neobsahuje žiadne umelé farbivá, konzervačné látky, ani prísady, ani škodlivé modifikované tuky, ktoré zvyšujú hladinu “zlého” cholesterolu.

Olej Carotino zmení každé jedlo na lákavú špecialitu a možno ho používať namiesto olivového alebo rastlinného oleja vo všetkých vašich obľúbených jedlách. Olej Carotino môžete vlastne použiť pri varení akýmkoľvek spôsobom, na ktorý si len spomeniete!

Olej z plodov červenej palmy je plný alfa- a betakaroténov – zdravých živín, ktoré dodávajú mrkve, paradajkám a červenej paprike oranžovú alebo červenú farbu. Výrazná farba oleja Carotino – a jeho názov – pochádzajú z jeho spojitosti s karoténom.

Varenie s olejom Carotino pridáva mnohým jedlám jemnučký nádych bohatej zlatej farby, čím vyzerajú lákavejšie a chutia lepšie bez potreby umelých prídavných látok a farbív.

Prínosy pre zdravie

Olej Carotino je jedinečne bohatý na prírodný vitamín A, vitamín E a lykoprén, ktoré sú všetky významné antioxidanty. Vitamín A je nevyhnutný pre zdravú pokožku, vlasy, zuby a dobrý zrak, kým vitamin E je dôležitý na udržanie si zdravého srdca a krvi.

Antioxidanty bojujú proti poškodzovaniu buniek, ktoré v tele spôsobujú “voľné radikály” a sú nevyhnutné pre zdravý imunitný systém. Nedávny medicínsky výskum podčiarkol rozhodujúcu úlohu, ktorú zohrávajú antioxidanty v boji proti srdcovým chorobám, porážkam a rakovine - dokonca môžu pomôcť spomaliť proces starnutia.

Carotino je dobrým, prírodným zdrojom esenciálnych mastných kyselín “s dlhým reťazcom” známych ako omega 3 a omega 6. Tieto rozhodujúce výživné látky sú dôležité pre dobré zdravie, normálny rast a regeneráciu buniek. Telo si ich nevie vyrobiť, preto sa musia dodávať stravou. Zároveň obsahuje dôležitú výživnú látku koenzým Q10, ktorý pomáha dodať energiu a zachovať vitalitu.

Už používanie jednej lyžice oleja Carotino denne pri varení môže znamenať výrazný prínos na zabezpečenie odporúčanej dennej dávky látok ako vitamín A a vitamín E.

Keďže olej Carotino je úplne prírodným zdrojom vitamínov a živín, množstvo, ktoré môžete pri každodennom varení používať, nie je nijako obmedzené.

Ako sa olej Carotino vyrába

Olej Carotino je zmesou oleja z plodov červenej palmy a kanolového oleja. Olej z červenej palmy sa používa už vyše 5 tisíc rokov a naďalej sa používa vo vyše 130 krajinách sveta.

Olej z červenej palmy použitý v oleji Carotino pochádza z ekologicky udržateľných plantáží v Malajzii a pestuje sa pod prísnou ekologickou kontrolou.

Olej z červenej palmy sa získava z dužiny plodu olejovej palmy. Nemal by sa zamieňať s olejom z jadra palmy, ktorý sa získava z jadier alebo semien plodov palmy. Oba oleje sú jedlé, majú však veľmi odlišné chemické zloženie, fyzické vlastnosti a použitie.

Patentovaný spôsob získavania oleja Carotino znamená, že olej z červenej palmy sa nemusí hydrogenovať, ako mnohé iné kuchynské oleje. Preto neobsahuje škodlivé "modifikované mastné kyseliny”, ani “modifikované tuky”, ktoré sú vedľajším produktom procesu hydrogenácie.

Väčšina kuchynských olejov prechádza hydrogenáciu na predĺženie ich životnosti a výsledné modifikované tuky môžu zvýšiť hladinu “zlého” cholesterolu (LDL). Naproti tomu olej Carotino je bohatý na mononenasýtené zlúčeniny, čo pomáha pri zvyšovaní hladiny "dobrého" cholesterolu (HDL) v krvnom systéme.

Obsah: 500 ml

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info