Panel používateľa

Oregánová masť s rakytníkový olejom

Oregánová masť s rakytníkovým olejom má dezinfekčný a hojivý účinok

5,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Medin Terra

Oregánová masť s rakytníkový olejom má okrem dezinfekčného účinku aj hojivý vďaka rakytníkovému oleju. To ho predurčuje okrem tlmenia zápalových procesov v organizme aj k využitiu hojivých účinkov na pokožku a sliznice. Má dobrý pomocný účinok napríklad pri liečbe zápalu priedušiek no i ľahších popálenín.

Oregáno, čiže oficiálne Pamajorán obyčajný (Origanum vulgare), je rastlina pôvodom z Európy a Stredného východu, dnes rozšírená aj v Ázii a v severnej Afrike.
V tradičnej medicíne je známa už oddávna a svoje miesto si zastane aj dnes.
Je považovaná za najúčinnejšie prírodné antibiotikum.
K výrobe oleja sa používa značne aromatická vňať. Oregano je veľmi silným prírodným antibiotikom, pôsobí proti plesniam kožným aj proti plesniam v potravinách, ktoré spôsobujú tráviace problémy.

Rakytníkový olej je prírodným koncentrátom celého radu vitamínov a biologicky aktívnych látok.
Obsahuje najmä karotenoidy, vitamín E a OMEGA 3, 6, 7 a 9 nenasýtené mastné kyseliny. Preto pôsobí pozitívne na kardiovaskulárny systém.
Obsahuje veľké množstvom omega-7 mastné kyseliny. V prírode ju nájdete zriedka, ale v rakytníkovom oleji sa vyskytuje až zo 40%. V rakytníkovom oleji obsiahnutý vitamín E sa podieľa na ochrane buniek pred oxidatívnym stresom.
Rakytník pôsobí priaznivo na pokožku.
Pre dobrý stav kože sú dôležité tiež vitamíny B a vitamín A. Rakytník je vhodný ako prírodné koncentrát karoténov a vitamínov.

Oreganová masť okrem oreganového oleja obsahuje aj rakytníkový olej, obsahujúci komplex bioflavonoidov, ktoré účinne bránia množeniu baktérií, vírusov a plesní a zároveň dodávajú pleti vitamíny B a A ktoré pomáhajú vyhladiť vrásky, hydratujú pleť regulujú tvorbu mazu a pomáhajú predchádzať akné.

Oregánová masť účinne pôsobí zároveň aj na: akné, lupienku, bradavice, kožné plesne, nechtové plesne a zároveň vyživuje pleť s vitamínmi B a A.

Vitamín A obnovuje tkanivo a spevňuje pokožku. Ak ho máte dostatok, môže dokonca pomôcť vyhladiť vrásky.
V prípade, že vás skôr trápi akné, stavte na vitamín A – reguluje totiž aj tvorbu mazu a pomáha akné predchádzať

Nedostatok vitamínu B2 sa prejavuje dehydratáciou pleti a nižšou kvalitou nechtov či vlasov. Dodáva pleti i jas a bojuje proti akné.
Ak vám praskajú kútiky pier, je to jasný signál, že vášmu telu chýba riboflavín.

Použitie: Len na vonkajšie použitie. Pri používaní pozor na oči! Uložte mimo dosah detí.
Skladovanie: Skladovať na tmavom mieste pri teplote do 20°C.
Pôvod: Česká republika
Objem: 150 ml
Zloženie: Petrolatum, Origano oil, HIPPOPHAE RHAMNOIDES oil

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info