Panel používateľa

Ovsená kaša Nomina 300g

Ovsená kaša Nomina 300g

Ovsená kaša Nomina je instantná kaša, patrí medzi potraviny s významnou nutričnou hodnotou a mimoriadne ľahkou stráviteľnosťou. Medzi prednosti patrí aj rýchla a ľahká príprava a variabilnosť použitia. Je bez cukru, bez konzervantov, aróm a farbív. Táto kaša nie je vhodná pre celiatikov

2,20 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Nominal

Ovos je obilnina s vysokou energetickou a nutričnou hodnotou. Je dobrým zdrojom vitamínov skupiny B a celej rady minerálov. Má vysoký obsah biologicky hodnotných bielkovín, vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín, priaznivé zloženie sacharidov a vysoký obsah rozpustnej vlákniny. Obsah bielkovín sa pohybuje medzi 14 - 21%. Skladba aminokyselín je veľmi vyvážená s vysokým podielom esenciálnych aminokyselín, ktoré sú potrebné pre stavbu kostí a svalov. Ako ostatné obilniny obsahuje zložité, veľmi kvalitné cukry, ktoré sa vstrebávajú veľmi pomaly a podľa potrieb organizmu. Nespôsobuje teda obezitu, ale naopak zvyšuje energetickú výkonnosť. Ovos je tiež bohatým zdrojom nestráviteľnej a stráviteľnej vlákniny. Vďaka tomu má veľmi priaznivý vplyv na znižovanie hladiny cholesterolu v krvi. Ovos sa všeobecne odporúča pri stavoch vyčerpania a nervovej slabosti, pri rekonvalescencii, pri vysokom krvnom tlaku a pre úpravu trávenia. Je tiež výborný pre diabetikov, stabilizuje krvný cukor. Ovos je aj dobrým zdrojom minerálnych látok a vitamínov. Výrazne vyššií ako u ostatných obilnín je obsah horčíka, železa, zinku a mangánu.

Použité suroviny: 60% ovos, 40% kukuričná krupica

Základná príprava: Do teplého mlieka pridávame za stáleho miešania kašu Nomina, až docielime požadovanú hustotu. Namiesto mlieka sa môže použiť horúca voda. Kašu je vhodné kombinovať s ovocím, orechmi, mliečnymi výrobkami, kakaom apod. Tiež je možné použiť kašu Nomina ako zahusťovadlo do omáčok a ciest a ďalej ako spojivo do zeleninových a ovocných zmesí.
Skladovanie: Pri relatívnej vlhkosti do 75% a teplote do 30 ° C, vždy uzavreté v pôvodnom obale.

Trvanlivosť: Pri dodržaní skladovacích podmienok je trvanlivosť výrobku 12 mesiacov od dátumu výroby.

Balenie - hmotnosť: 300 g
 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info