Panel používateľa

Spirulina BIO 200g

Spirulina  BIO 200g

Spirulina BIO 200g ponúka široké spektrum živín, je výnimočným zdrojom chlorofylu, beta karoténu, vitamínov a minerálnych látok. Posilňuje imunitný systém. Kyselina listová spolu so železom a vitamínom B12 pozitívne prispievajú k zdravej krvotvorbe.

18,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Riasa Spirulina je jednou z najstarších foriem života na Zemi. Poskytuje širokú škálu výživných látok a bola po stáročia súčasťou výživy mnohých ázijských kultúr. Moderná veda klasifikuje Spirulinu ako funkčnú potravinu. Spirulina ponúka široké spektrum živín, s mnohými zdravotnými prínosmi. Ponúka ochranu proti infekciám, pomáha liečiť zápaly a napomáha udržiavaniu zdravých bunkových štruktúr. Jej konzumácia je ideálna pre vylepšenie celkového zdravia organizmu. Je najbohatším prírodným zdrojom biologicky dostupných vitamínov skupiny B, podporujúcich trávenie a metabolizmus. Je bohatá na selén, ktorý podporuje nervovú a srdcovú činnosť, ako aj minerál jód, ktorý má význam pre hormonálnu činnosť.

Modrozelená riasa Spirulina platensis je výnimočným zdrojom chlorofylu, beta karoténu, vitamínov a minerálnych látok. Pomáha neutralizovať škodlivé účinky voľných radikálov. Prečisťuje krvné riečisko, regeneruje pečeňové tkanivo, čistí tráviace ústrojenstvo, podporuje tvorbu pro-biotických kultúr a obnovuje zdravú črevnú mikroflóru. Obsahuje fykociyanin, ktorý posilňuje imunitný systém. Kyselina listová spolu so železom a vitamínom B12 pozitívne prispievajú k zdravej krvotvorbe. Je bohatým zdrojom chlorofylu, ktorý má silné detoxikačné účinky, pomáha odstrániť z tela ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie jedovaté látky. Podporuje metabolizmus, urýchľuje hojenie rán a vredov. Kyselina linoleová pôsobí ako prekurzor prostaglandidov, ktoré regulujú rad telesných funkcií. Vitamín B12 je dôležitý pre zdravú funkciu nervov. Spirulina sa vyznačuje ľahkou stráviteľnosťou a vstrebávaním.

Ako funkčná potravina má Spirulina jeden z najvyšších obsahov bielkovín. Obsahuje o 60-70% viac bielkovín ako akékoľvek iné prírodné potraviny. Na rozdiel od iných foriem proteínov, bielkovina Spiruliny je na 85-95% stráviteľná ako jedna z mála voľne rastúcich prírodných zdrojov.

Ešte väčší nutričný význam Spiruliny možno nájsť v jej vysokej koncentrácii antioxidantov, vitamínov, minerálov a ďalších prospešných živín, ktoré obsahujú esenciálne mastné kyseliny, GLA mastné kyseliny, nukleové kyseliny (RNA a DNA), B komplex, vitamín C a E a fytochemikálie, ako sú karotenoidy, chlorofyl a fykocyanín, čo je proteín, ktorý je známy ako inhibítor rakoviny.

Spirulina patrí medzi najúčinnejšie prírodné prostriedky na podporu chudnutia. Významnú úlohu v tom hrá fakt, že je koncentrovaným zdrojom aminokyselín ktoré sa rýchlo vstrebávajú do krvného riečišťa. Náš mozog, konkrétne jeho časť hypotalamus, totiž vysiela signály hladu práve v okamihu, keď v krvi klesne hladina cukrov a aminokyselín.

Spirulina sa ukázala byť užitočná najmä u nízko kalorickej diéty pre jej vysoké nutričné hodnoty v spojení s nízkym obsahom kalórií (390 Kcal na každých 100 g sušiny) A preto patrí k dôležitým živinám počas redukčnej diéty. Esenciálna aminokyselina fenylalanín (3%) je schopná znížiť pocit hladu, dodáva pocit sýtosti a pomáha ľuďom pri dodržiavaní nízko kalorickej diéty. V takýchto prípadoch sa odporúča vziať Spirulinu zhruba 30 minút pred hlavnými jedlami. Prítomnosť vitamínu B12 je dôležitá najmä pre vegetariánov. Spirulina je tiež užitočná ako doplnok pri športových aktivitách, dodáva vitamíny a minerálne látky, ktoré podporujú energetický metabolizmus, komplex esenciálnych aminokyselín a antioxidanty.

Často sa stáva, že pri redukčných diétach sa stravujete nedostatočne. Jedlo, ktoré prijmete, neobsahuje potrebné množstvo živín, ktoré váš organizmus vyžaduje. Preto je vhodné zapojiť Spirulinu do jedálnička pre doplnenie vitamínov a minerálov, ale tiež pre podporu tráviaceho systému, ktorý zabezpečí pravidelné vylučovanie.

Spirulina proti stresu, psychickej a fyzickej záťaži (anti-oxidačná a anti-radikálová aktivita)

V prípade stresu musí organizmus prijať veľké množstvo antioxidantov, aby mohol odstrániť z tela voľné radikály s negatívnymi vlastnosťami. Spirulina je tu užitočná pre prítomnosť fykocyanínu. Existujú štúdie, ktoré ukazujú antioxidačnú aktivitu proti peroxyl radikálom. Posilnenie imunitného systému a anti-vírusové aktivity.

Je Spirulina vhodná pre každého?

Spirulina je vhodným doplnkom stravy pre väčšinu z nás. Sú tu ale určitá drobné obmedzenia, na ktoré by ste si mali dávať pozor.

Spirulina je vhodná pre deti i dospelých, je vrelo doporučovaná pre vegánov a vegetariánov, aby doplnili základné zásobu živín pre správnu funkciu orgánov a pre správnu krvotvorbu. Spirulina sa môže stať aj výborným doplnkom stravy pre dojčiace matky alebo tehotné ženy.

Sladkovodná riasa Spirulina v sebe obsahuje jedinečné množstvo prospešných látok, ktoré by ste mali dodávať vášmu telu každý deň. Jedná sa tiež o čisto prírodný produkt, ktorý nie je toxicky znečistený.

Vždy však sledujte či sa neprejavia nežiaduce účinky. Jedná sa najmä o vznik hnačiek či zvracanie práve u tehotných žien. Ak by malo dôjsť k týmto reakciám, je vhodne užívanie pozastaviť.

Podpora liečby chorôb a prevencia pomocou Spiruliny

1. redukuje cholesterol. Za pomoci kyseliny gama-linoleovej dochádza k zvýšeniu HDL cholesterolu, alebo tzv "dobrého cholesterolu". Zároveň pôsobí na zníženie LDL cholesterolu, "zlého". Efektívneho účinku možno dosiahnuť aj pri veľmi nízkej konzumácii Spiruliny

2. má proti vírusový účinok

3. znižuje vysoký krvný tlak

4. dodáva potrebné vitamíny, minerály a živiny

5. pomáha pri cukrovke

6. zvyšuje imunitu organizmu. Užívaním Spiruliny dochádza k celkovému posilneniu imunitného systému, a to ako v rámci tvorby protilátok, tak tiež tvorby buniek. Ďalej obsahuje silný antioxidant, ktorý má priaznivý vplyv na astmu a zápaly dutín. Fukociyanin, modré farbivo, zamedzuje vzniku zápalov a bolestí vzniknutých pri alergiách alebo artritíde.

7. podporuje krvotvorbu

8. je prevenciou chudokrvnosti

9. priaznivo pôsobí na črevnú mikroflóru. Konzumácia Spiruliny má pozitívny účinok na tvorbu prospešnej črevnej mikroflóry, najmä na laktobacily. Efektívne sa zvyšuje ich množstvo v tráviacej sústave a tým podporuje funkciu trávenie. Príjem Spiruliny tiež zlepšuje absorpciu vitamínu B12.

10. detoxikuje obličky

11. je výživovým doplnkom pri podvýžive

12. chráni bunky pred radiáciou, táto jedinečná vlastnosť je založená na vedeckom skúmaní. Vedci podávali deťom žijúcim v okolí Černobyle každý deň 5g Spiruliny. Príjem takého množstva im zlepšilo celkový zdravotný stav, posilnilo im imunitný systém. Užívanie Spiruliny predchádza vzniku rakovinových ochorení, špeciálne v dutine ústnej.

Pestovanie a spracovanie

Naša Spirulina pochádza od anglického dodávateľa, pre ktorého je organicky pestovaná na japonských ostrovoch v Juhočínskom mori, vzdialených od priemyselných oblastí. Výroba začína pestovaním mladých rias v laboratóriu, ktoré sú potom premiestnené a pestované prirodzenou fotosyntézou vo vonkajších pestovacích nádržiach, ktoré obsahujú prírodnú filtrovanú vodu. Akonáhle sa dosiahne požadovaná kvalita Spirulina sa zbiera, potom sa vysuší pomocou procesu refrakčného odparovania priteplote 32o C vytvorí sa prášok. Pri tomto šetrnom spracovaní nestráca prakticky žiadne nutričné hodnoty. Tento prášok sa potom exportuje do Veľkej Británie, kde sa ďalej spracúva v moderných farmaceutických prevádzkach. Vo výrobe nie sú požité žiadne ďalšie prísady a produkty obsahujú iba 100% čistú ekologicky pestovanú BIO Spirulinu.

Ekologická Certifikácia

Naša Spirulina je certifikovaná Soil Association certifikačným orgánom vo Veľkej Británii. Podmienky certifikácie sú upravené podľa DEFRA (Ministerstvo životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka). Úlohou Soil Association je zabezpečiť, aby všetky potraviny predávané ako ekologické boli pestované a spracované podľa prísnych pravidiel. Je to tým, že všetky fázy auditu dodávateľského reťazca, a to od pestovania, exportu až po spracovanie sú zaznamenávané. Soil Association certifikácia - označená logom Soil Association a EÚ na našich obaloch je zárukou, že naši zákazníci kupujú ekologický výrobok. Všetky ekologicky certifikované výrobky musia niesť certifikačný kód na obale. Vo Veľkej Británii, má formát GB-ORG-XX, XX označujúci orgán vydania certifikátu. Ak toto nie je k dispozícii, výrobok nie je ekologický. Soil Association kód pre naše výrobky je GB-ORG-05.

Ako užívať: doporučená denná dávka je 6 tabliet á 500 mg denne. Dennú dávku doporučujeme rozdeliť na 3 x 2 tabletky. Najlepšie 30 min. pred jedlom. Zapiť dostatočným množstvom tekutiny, minimálne 200 ml (čistej vody).

Upozornenie: tablety nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy. Po otvorení uschovajte uzavreté na suchom a chladnom mieste, mimo dosahu malých detí. Pri obtiažach znížte dávky a zvýšte pitný režim

Všeobecne sa odporúča užívať mladý jačmeň a sladkovodnú riasu súčasne a dlhodobo. Ich účinok sa spoločným užívaním niekoľkonásobne zvyšuje.

Pretože zelené potraviny podporujú organizmus vo vylučovanie cudzorodých látok z tela, je lepšie užívať klasické lieky pol hodiny pred užitím zelených potravín.

Zelené potraviny môžem len odporučiť nielen mamičkám, ale všetkým čo chcú byť zdraví, vhodné v tehotenstve i pri dojčení.

Obsah: 200g, 400 tabliet 

Krajina pôvodu: Velká Británia

Výrobca:NATURA e VITA

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.

Prihlásenie