Panel používateľa

Kozmetika.

Produkty prírodnej a bio kozmetiky SALUS a SALOOS sú vyrábané z rastlinných olejov lisovaných za studena, bioolejov a prírodných esenciálnych olejov. V závislosti od klimatických podmienok, ako je množstvo slnečného žiarenia, zrážok , pôdnych živín a teplota, sa môže každou úrodou líšiť vôňa a farba rastlinných olejov. Produkcia a zber v takomto poľnohospodárstve sú prísne kontrolované, nesmú sa používať umelé látky, ako sú syntetické farbivá, ropné produkty, parfémy, konzervanty a látky pochádzajúce z mŕtvych zvierat. Tieto zmeny však v žiadnom prípade neuberajú našim produktom na kvalite.

Prečo je možné prehlásiť, ze produkty SALUS a SALOOS naturcosmetic majú kvalitu, ktorú inde nenájdete?

vďaka najšetrnejším výrobným postupom zostávajú oleje SALOOS naturcosmetic "živé", teda mimoriadne účinné. Éterické, rastlinné, telové a pleťové masážne oleje, regeneračné pleťové oleje, bio karité, materská a detská rada majú 100% čisté prírodné zloženie. Hydrofilné odličovacie oleje a kúpeľová kozmetika obsahujú minimálne 97% čistých prírodných olejov, s minimálnym nutným množstvom bezpečných emulgátorov.
Vďaka lisovaniu za studena si oleje SALOOS naturcosmetic zachovávajú najvyššie množstvo bioaktívnych látok, vitamínov a minerálov v ich prirodzenej podobe. Tieto cenné látky dokážu v maximálnej miere odovzdať nášmu telu, sú "extraktom zdravia". Prenikajú až do najhlbších vrstiev pokožky, pôsobia komplexne a ich zloženie sa najviac podobá zloženiu tukov nášho tela. Výborne sa vstrebávajú, nezanechávajú pocit mastnoty, neupchávajú póry. Sú vhodné na všetky typy pokožky aj tú najproblematickejšiu.


Zásadne neobsahujú minerálne oleje ( paraffinum liquidum- vyrábané z ropy ), alebo iné rafinované oleje. Nanájdete v nich ani syntetické vonné látky, konzervanty a farbivá.
Produkty sú nositeľmi certifikátu KEZ, CPK bio a CPK naturcosmetic
Výrobná prax značiek SALUS a SALOOS naturcosmetic je nositeľom Certifikátu kvality ISO 9001

Čo je to prírodná kozmetika

Používanie rastlinných látok v kozmetike sa stalo v posledných dvoch desaťročiach nevyhnutnosťou i módou. Na viacerých výrobkoch náchádzame rastlinné motívy, na obale označenie „výťažky z…“, „prírodné“, „natur“, či dokonca „bio“. Menej informovaní zákazníci často siahnu po takejto kozmetike v presvedčení, že používajú prírodný produkt. Iní sa pýtajú - je použitie syntetických konzervačných látok alebo minerálnych olejov naozaj tak škodlivé? Je možné sa bez nich zaobísť? Ktoré výrobky je možné pravdivo označiť za prírodnú kozmetiku, čisto prírodnú kozmetiku, resp. bio-kozmetiku? Výrobok, ktorý obsahuje nepatrné množstvo nejakého rastlinného výťažku alebo dokonca len z rastliny chemicky extrahované účinné látky? Alebo výrobok, ktorého podstatou a účinnou súčasťou je síce rastlinný extrakt, ale pritom obsahuje syntetické látky (napr. syntetické konzervanty, stabilizačné látky, protimikrobiálne látky, syntetický parfum), prípadne minerálne oleje? Alebo výrobok, ktorý žiadnu z vyššie uvedených látok neobsahuje?

Tak ako existuje mnoho definícií kozmetických prípravkov, existuje aj veľa definícií prírodnej kozmetiky. Za kozmetické prostriedky považuje definícia použitá v slovenskej zbierke zákonov látky určené na styk s vonkajšími časťami ľudského tela, zubami a sliznicou ústnej dutiny s cieľom výlučne alebo prevažne ich očistiť, parfumovať, meniť vzhľad, chrániť a udržiavať v dobrom stave alebo korigovať ľudské pachy. Výnos Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky a Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 15. decembra 1999 č. 4312/2/1999-100 v hlave 28, par.6 uvádza k označovaniu prírodnej kozmetiky nasledovné: Používať doplňujúce označenie v názve kozmetického prostriedku slovom “prírodný” možno len vtedy, ak látky deklarované v názve kozmetického prostriedku sú získané z materiálov rastlinného, živočíšneho alebo minerálneho pôvodu. Mnohým spotrebiteľom však nestačí prípravok s jednou či dvoma látkami prírodného pôvodu uvedenými v názve. Hľadajú celé prírodné prípravky.

Z histórie

Na prípravu kozmetiky, ktorou sa chránili či pestovali počas svojho vývoja ľudia krásu svojho tela, sa používali dlhé tisícročia výlučne prírodné prostriedky - mlieko, med, rastlinné výťažky,... Pravdepodobne prvými používateľmi kozmetických prostriedkov boli naši vzdialení predkovia chrániaci sa pred nepohodou prírody, počasia používaním rôznych rastlinných výťažkov ako ochrany pred chladom, vlhkom, pred hmyzom. V egyptských hrobkách objavené masti s výťažkami z rastlín (šafránu, škorice, myrhy, aloe, atď.) voňajú i po viac ako 3300 rokoch. Priekopníčkami v oblasti dekoratívnej kozmetiky boli podľa dochovaných informácií egyptské kráľovné – Nefertiti i Kleopatra boli podľa zachovaných vyobrazení upravené na tú dobu naozaj obdivuhodne. Pritom všetky prípravky z obdobia antiky boli čisto prírodné.

Hoci kozmetika v dnešnom zmysle pochádza zo starovekého Grécka (prvá kniha „Kozmetikon“ venujúca sa pestovaniu krásy pochádza od gréckej lekárky), po páde Rímskej ríše ovládli Európu asketické cirkvou hlásané myšlienky odsudzujúce pestovanie krásy ako hriech. Až renesancia a humanistický pohľad na svet v 17. storočí priniesli zmenu. S nástupom rokoka síce upadla hygiena, ale rozvinula sa najmä pri francúzskom dvore dekoratívna kozmetika a výroba parfumov. Všetko ešte na prírodnom základe. Až s príchodom dokonalejších poznatkov a metód z oblasti fyziológie, biológie, a chémie sa začalo v 19. storočí rozvíjať obrovské odvetvie kozmetického priemyslu. Ešte v starom Anglicku 18. storočia nosili dámy i páni podľa módy každodenný make-up na báze silne toxických olovených líčidiel a ich pokožka rýchlo starla, zomierali na otravu olovom. Od roku 1856 nastúpili svoju cestu syntetické farbivá, keď sa pri istom pokuse podarilo náhodne vyrobiť slabo fialové farbivo nazvané lila. Dnes ich nájdeme všade – v šampónoch, mydlách, vodách po holení, zubných pastách. Väčšina syntetických farbív sa vyrába z lacného uhoľného dechtu, vedľajšieho produktu uhoľného priemyslu. Máloktorý spotrebiteľ si však uvedomuje, čo dáva každodenne na svoju pokožku. A to sa týka nielen farieb.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie